Запальні поліцейські – запорізький ансамбль «Пернач» - запрошує на свято української пісні: безкоштовний концерт відбудеться 10 грудня у Палаці культури «Титан», початок – о 14 годині.

Поделиться

 «Покажіть мені народ, у якого було б більше пісень. Пісня для України – все: і поезія, і історія, і батьківська могила».

Микола Гоголь

 Запальні поліцейські – запорізький ансамбль «Пернач» – запрошує на свято української пісні: безкоштовний концерт відбудеться 10 грудня у Палаці культури «Титан», початок – о 14 годині.

У новій програмі прозвучать 27 творів – новорічні, народні, патріотичні, жартівливі, повстанські, пісні про кохання, а також щедрівки й колядки. З них два десятки – цілком нові, серед яких мелодійні солов’їні пісні на слова запорізьких авторів Пилипа Юрика, Григорія Лютого та інших.

Як розповів на прес-конференції у прес-центрі «Журналіст» художній керівник колективу, підполковник поліції Олександр Мацкевич, свято пройде з технічним оформленням, яке інші народні колективи ще не використовували – фактично це буде нове слово у презентації фольклорних пісень. Головна задача артистів-поліцейських – виховувати почуття прекрасного у містян, любов і пошану до української пісні. Адже ми – найпісенніша у світі нація!

– Народний ансамбль Запорізької поліції «Пернач» вже 27 років дарує радість від спілкування з музикою своїм шанувальникам. Обмежена кількість аматорських колективів живуть та плідно працюють упродовж такого довгого терміну. Створено ансамбль 10 листопада 1989 року полковником міліції Григорієм Вербицьким, який на той момент був заступником начальника обласного управління ДАІ. Довгі роки Григорій Митрофанович був художнім керівником колективу, писав для нього пісні, які той співає і зараз. У репертуарі ансамблю близько 200 народних та авторських пісень. Про його популярність свідчить той факт, що нам подарували три пісні, написані саме про «Пернач». Зараз у складі колективу 30 учасників, серед яких є ветерани міліції. Виступаємо для бійців АТО, дітей в інтернатах, на святах для запоріжців, – відзначив Олександр Мацкевич.

Народний ансамбль Запорізької поліції «Пернач», якому віддавали честь навіть генерали, добре знають і в запорізькому регіоні, і у всій Україні, він із успіхом брав участь у фестивалях в Польщі, Болгарії, Білорусі. Його сучасні і запальні виступи – це значний внесок у розвиток та пропаганду рідного пісенного мистецтва і, зокрема, нашого козацького краю.

Відома «родзинка» колективу – театралізація пісенних номерів, які дзвенять, зачаровують, бентежать. У репертуарі як народні (українські, польські, болгарські, білоруські) пісні із найрізноманітнішими емоційними відтінками, так і твори сучасних авторів. Аранжування виконують музиканти колективу – музичний керівник Павло Налівкін та мультиінструменталіст Наталія Костюк.

Нагадаємо, що минулого року поліцейські оцифрували свій творчий доробок і випустили кілька дисків та репертуарних збірок різних років для нащадків, і ця праця стала здобутком для широкої громадськості.

Дійсно, пісня і жити, і працювати допомагає. В найпозитивнішому концерті року, який дасть нове життя відомим хітам, також прозвучать вірші артистів-аматорів, які підготували для своїх шанувальників ще чимало сюрпризів і обіцяють вразити новими гранями талантів. «Пернач» запрошує на побачення! Завітайте!

Вікторія ШЕПЕЛЕВА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться