10 березня в залі торгово-розважального комплексу City Mall відбувся   концерт, присвячений дню народження відомого запорізького музиканта, поета Андрія Лободи та презентація його книги «Життя  продовжується, брате!»


Поделиться

10 березня в залі торгово-розважального комплексу City Mall відбувся   концерт, присвячений дню народження відомого запорізького музиканта, поета Андрія Лободи та презентація його книги «Життя  продовжується, брате!»

Андрій Лобода – вокаліст та фронтмен музичного гурту «Хорта». До 2004 року – учасник колективу «Speedway». Був благодійником, громадським та політичним діячем. Андрій жив, та радів життю, завжди досягав своєї мети, його любили та поважали чисельні прихильники та друзі. Нажаль влітку 2014 року йому  діагностували рак підшлункової залози. Через хворобу було скасовано анонсоване турне Україною, яке мало презентувати другий альбом гурту «Хорта». Родина збирала кошти для тривалого лікування, пройшло вісім хіміотерапій в Києві. 27 січня 2015 року в рідному Запоріжжі Андрій помер.

Він пішов з життя 2 роки тому. Захід організували друзі й колеги Андрія. Разом вони згадували його вірші, різноманітні  випадки з життя. Також презентували книгу Андрія Лободи, яку видали вже після смерті хлопця. Це збірка віршів і фотографій музиканта, що відображують різні роки його життя та етапи творчості.

Ведучим заходу був  добрий  друг Андрія, також музикант, а зараз ще й ведучий телеканалу TV5  Юрій Юрченко. Він  радістю розповів «Запоріжжю Вечірньому» про роки дружнього спілкування та спільної творчості.

–Ми з Андрієм разом навчалися в одній школі, були знайомі з дитинства. Коли стали підлітками, почали цікавитися музикою, разом займалися у студії Володимира Артем’єва. Власне так і почався наш музичний шлях, – поділився Юрко. – Одного разу вирішили, що нам прийшов час створити власний гурт. Саме так і з’явився «Speedway». Потім вже була «Хорта». Нас об’єднувала не тільки творчість, а й дружба. Ми разом були  на сцені,  потім багато часу спілкувалися з нашими спільними друзями. Тому Андрій для мене – це друг, якого я ніколи не забуду, мій соратник по сцені.

У цей вечір лунало багато пісень (серед яких були і пісні Андрія Лободи) і віршів, люди ділилися спогадами про нього. Виступали друзі, а також колеги-музиканти, які не знали його особисто, але цінували за талант. Серед тих, хто вийшов до мікрофону були – гурти «Хорта» і «Без меж»,  співачки Сабіна Сафарли, Юлія Куценко, Світлана Ремжина, телеведучі, Наталія Андрєєва, Ганна Редько, та багато інших.

Поділився з нами  своїми спогадами про друга й відомий музикант, лідер рок-гурту «Декаданс», письменник та журналіст  Валентин Терлецький: «Ми познайомилися ще в середені 90-х, у Запорізькому національному університеті. Так сталося, що ми разом вели відбірковий тур фестивалю «Червона рута». Було троє ведучих: я, Андрій Лобода, та Юрко Юрченко. Це був 1996 рік. Як учасники гурту «Speedway» вони тільки починали робити перші кроки на сцені. Потім ми багато перетиналися, виступали у спільних концертах, на різноманітних фестивалях. Потім, коли Андрій працював директором Обласного центру молоді, разом проводили там багато заходів. Крім музики він був дуже цікавим журналістом, робив багато гарних репортажів про «Декаданс». Ми були добрими друзями, мені його дуже не вистачає.

Родичі  Андрія    Лободи  ледь-ледь стримували сльози, через спогади про рідну людину яка залишиться на все життя у їхньому серці.  В розмові з «Запоріжжям Вечірнім» сестра Ольга розповіла нам про те, яким вона па м’ятає  брата: «Андрій – це рідна людина, говорити про яку можно нескінченно довго. Він був дуже веселим, доброзичливим, вважав, що своєю творчістю, благодійними концертами та акціями може змінити світ на краще. В родині був доволі вимогливим, така собі, людина-емоція, але при тому дуже відданим та люблячим.

Андрія  мав багато шанувальників, знайомих, товаришів.  Але тільки найкращі друзі  могли  зробити такий  концерт пам’яті  на честь дня його народження.

Ще одна подруга  й колега музиканта, співачка Юлія Куценко пригадала: «Ми познайомилися з Андрієм у студії «Юність» Володимира Артем’єва. У нього там був спільний проект з Юрою Юрченко. Одного разу вони попросили мене допомогти у студії . Їх співачка уїхала до Києва.  Так ми  залишилася  разом  на 17 років. За цей час ми стали, навіть не колегами, а друзями та рідними людьми. Андрій – справжній  був  справжнім лідером колективу. Будь-які починання він завжди доводив до логічного завершення»

Коли захід завершився, я покидав місто його проведення з відчуттям світлого смутку. Без сумніву, мешканці Запоріжжя можуть пишатися тим, що саме в нашому місті жив й працював Андрій Лобода – ярка й незабутня творча особистість.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and tap on selected text.

Поделиться
Категорії:Життя міста