Запорізький міський дитячий ботанічний сад вибухнув яскравими фарбами квітів і плодів. Бал хризантем триватиме до перших заморозків. Також починається сезон дозрівання урожаю і не будь-якого, а цитрусового!

Вогняна, норовлива красуня осінь майорить фарбами. Без фільтрів, ефектів, корекції – все робить сама! Співробітники намагаються поєднати ранні хризантеми – відомих королев осіннього саду та пізні, які радують яскравим і тривалим цвітінням, не залишаючи нудьзі жодного шансу.

Територія просякнута тонкими пахощами магнолій і 130 сортів троянд, що доцвітають на десятках ділянок. Квітнуть різноманітні жоржини, чорнобривці, айстри, цинії. Чарівні, по своєму романтичні – Анемона хупейська і Лантана камара з дивовижними квітами різного кольору в одному суцвітті. Агератум Гаустона нагадує пухнасті легкі хмаринки як на картинах Моне, що ніби пливуть над зеленню листя.

Днями єдиний в Україні запорізький дитячий ботанічний сад відсвяткував 62-й день народження. За традицією в жовтні приймав участь у IV Міжнародного запорізькому екологічному форумі «Еко-форум-2020» у виставковому центрі «Козак-Палац».

За останній рік парк під відкритим небом сильно змінився: приводять до ладу запущені території, завершена реконструкція «Зимового саду», де під величезним скляним куполом ростуть екзотичні рослини. Наприклад, рожеві і гібридні банани, фінік, папайя, інжир, фейхоа, ананас, фікуси.

Працює нова сучасна унікальна оранжерея із великим басейном для водяних рослин, яка улітку зведена за європейськими стандартами з допомогою міської влади. Її площа становить майже тисячу кв. м, а висота – 10 м. У планах – садити пальми і багато екзотичних рослин.

Ми налаштовані рухатись тільки вперед, розвиватись та дарувати відвідувачам радість і необхідний відпочинок! – говорить директорка Запорізького міського дитячого ботанічного саду Тамара Єрьоміна, яка захоплюється квітами все життя. – Робота ця копітка, однак завдяки цьому вдасться зберегти рідкісні рослини. Якщо ви так само не байдужі до рослинного світу, запрошуємо активно і з користю провести час та допомогти з благоустроєм саду.

Квіти – не єдине, чим тішить ботсад відвідувачів. Плодоносять яскрава японська айва – хеномелес, заворожуючи химерними малюнками своїх голих гілок, а також ефектний барбарис Тунберга. В оранжереї «Лимонарій» зібрані мандарини, лимони, апельсини, фейхоа, грейпфрут, інжир, хурма.

Не багато рослин як бересклет крилатий можуть похвалитись таким яскраво-червоним кольором. Компактний листопадний чагарник восени загоряється немов вогнем! Майоріє чагарник піраканта із дрібними, запашними квітами, а деякий – вже із коралово-червоними плодами.

Гостя з Азії – мушмула японська наповнюють «Зимовий сад» приємним солодкуватим ароматом. Всередині вона дуже м’яка, а смак нагадує суміш яблука, абрикоси і полуниці. Тож чекаємо на урожай!

Можна не тільки помилуватися кольоровою палітрою, а й придбати невелике лимонне дерево, і у наступному році буде перший урожай. В наявності саджанці лимонів сортів «Ювілейний» і «Мейера», а також туї, кипарисовику та ялівців. До речі, домашні лимони, якщо забезпечити комфортні умови, плодоносять аж тричі на рік. За смаковими якостями їм немає рівних серед цитрусових!

Осінь набирає обертів, додаючи яскравих мазків у звичні пейзажі. Але у маленькому «Едемі» (вул. Чарівна, 11) ніби справді панує вічна весна і спиняється час! Завжди є привід знову повернутися сюди за приємними емоціями.

Фотолокація «Галявина казок» чекає великих і маленьких відвідувачів. Дітей треба змалку привчати любити природу і турбуватися про довкілля! У оранжереях можна насолодіться ароматами мандаринів і кумкватів, зробити актуальне фото з сукулентами і навіть відсвяткувати весілля.

Двері саду – візитної картки Запоріжжя відкриті з 08.00 до 17.00 без перерв та вихідних. Ловіть моменти, насолоджуйтесь ще теплим сонечком і надихайтесь кольорами осені.

Вікторія ШЕПЕЛЕВА

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

7 + 2 =