2020 рік українцям запам’ятається надовго – епідемія, яка нагрянула, мов грім серед ясного неба, поламала плани не тільки пересічним громадянам, але й артистам, що теж були вимушені певним чином переживати складні умови карантину, під час якого концерти були перенесені на невизначений термін.

Для гурту «Антитіла» ці запобіжні заходи також не стали виключенням, і тур в підтримку нового альбому «HELLO», запланований ще на початку весни, довелося відкласти. Але шанувальники коллективу не впадали у відчай і з нетерпінням чекали на виступи своїх улюбленців. І, врешті-решт, 31 жовтня «Антитіла» завітали до Запоріжжя, де за дотриманням всіх необхідних санітарних норм концерт відбувся при повному аншлазі.

За словами лідера музичного колективу Тараса Тополі, карантин вніс у розклад свої корективи, через що концерти було перенесено на інші дати.

– Ситуація, яка склалася не тільки в Україні, а й у всьому світі, безумовно, вплинула на нашу творчу діяльність. Багато концертів були вимушені перенести. Також були заплановані стадіонні виступи, та ми сподіваємося, що зможемо їх відіграти. Не збираємось зупинятись і намагаємось виходити з цих обмежень, наскільки маємо змогу.

Наприклад, у Кременчузі замість двох запланованих концертів були змушені відпрацювати три задля того, щоб виконати свої обіцянки перед своїми прихильниками. Іноді стається так, що даємо по два концерти на день. Це, звісно, набагато складніше, коли збирався один повний зал і відігравався один концерт. Але для нас на першому місці – інтереси людей, і тому намагаємось гастролювати далі, – каже Тарас Тополя.

На його думку, карантин став для всіх одним великим випробуванням. Коли місця в партері перемотані, огороджені стрічкою, бо туди не можна сідати, обов’язково потрібно одягати медичну маску, обробляти руки антисептиком, тримати певну дистанцію, це не може викликати задоволення у публіки. Але зараз такий період переживає не тільки Україна…

– Тарасе, ви влітку зняли відеокліп на пісню «Кіно». Розкажіть, як прийшла ця ідея, як проходили зйомки?

– У нас кожна пісня в собі вже несе якусь ідею. Вона може бути глибока й світоглядна, або із закликом до звичних для людей речей, і над кожною композицією йде досить прискіплива робота. Одне діло – написати пісню, а інше – придумати на неї відповідний відеоряд. Іноді пісні чекають по декілька місяців, поки з’явиться кліп. Процес пошуку ідеї, а потім її реалізації – це половина роботи над кожним синглом.

Так само було і з піснею «Кіно». Ми декілька разів переписували текст, і коли віддали трек фінальний мастеринг, почалася мозковий штурм – як його візуалізувати. У певний момент прийшла ідея побудувати відео на яскравих глибоких метафорах, коли кожен кадр несе в собі певний посил. Очевидно, ми його знаємо, але спеціально тримаємо таємницю, аби дати людині подумки додати туди щось своє. Так і сталося: кліп зібрав велику кількість переглядів, у коментарях розгорнулася велика дискусія – і це не може не радувати!

– А що означають використані цитати з Біблії наприкінці відео?

– Це наш парафраз на книгу Екклезіаст, він так само є частиною того посилу, який ми заклали, щоб люди спробували його усвідомити.

– Ви виступили у цьому кліпі в образі героя, схожого на Шляпника з казки «Пригоди Аліси у країні чудес». Вам хтось підказав цю ідею або самі придумали собі образ?

– Я давно горів мрією перевтілитися в якогось відомого казкового персонажа, а творчість Льюіса Керола мені дуже подобається. Та коли ми працювали над кліпом, прийшла думка інтерпретувати сааме цей образ. І всі нюанси в ньому мають своє певне значення.

– Якщо б ви сьогодні починали свою музичну кар’єру у шоу-бізнесі, як просували б гурт «Антитіла», які дали поради музикантам-початківцям?

– Думаю, що якоїсь секретної формули, як досягти успіху в Україні і збирати стадіони, немає. Скажу, що «Антитіла» гідно пройшли свій шлях, починаючи виступати з маленьких клубів і закінчуючи Львів-ареною та двома повними Палацами спорту у Києві. Можу дати лише декілька порад: по-перше, потрібно по-справжньому вірити в те, що робиш, а не просто займатися музикою, повинна бути ідея щось донести людям через творчість. По-друге, невпинно працювати, бо талант, харизма – це одне, а системна праця – зовсім інше. По-третє, потрібно мати команду однодумців, збирати навколо себе людей, які горять тою самою ідеєю, що й ти, – підсумував Тарас Тополя.

У Запоріжжі фронтмен «Антитіл» вийшов на сцену Палацу спорту «Юність» у бадьорому настрої і одразу ж заспівав пісню «Ми починаємо» (після неї передав привіт всім мешканцям Запоріжжя від своєї дружини Олени, бо вона родом з нашого міста). Потім закликав присутніх розслабитися, проявляти емоції, підспівувати та підтанцьовувати під «Ловити момент».

В перервах між піснями лідер гурту активно спілкувався з аудиторією та нагадав, що коли двоє коханих людей сваряться поміж собою, це не дуже приємне явище. І тому Тарас закликав завжди першим робити крок до примирення та менше дутися один на одного, не з’ясовувати стосунки з дрібниць. Пісня «Лети» якраз і була присвячена сааме таким стосункам.

Далі залунали треки «Сарафан», де легкий фанковий мотив гармонично перекликався з потужними басовими партіями, «TDMЕ», «Lego» і, звісно, «Вірила», перед виконанням якої співак побажав всім, щоб поруч завжди була та людина, яка б вірила у тебе – не звертаючи увагу ні на що, навіть коли вже опускаються руки і немає сил.

Коли «Антитіла» заграли перші акорди композиції «Буде син», зал Палацу спорту засяяв яскравими вогниками від мобільних телефонів. Концерт був би не цільним, якщо б хлопці не зіграли заголовну пісню з останнього альбому, яка дала йому назву, а потім і всього туру – «HELLO». Перед тим, як її заспівати, Тарас Тополя сказав, що ця композиція про важливі речі, бо наше життя бентежне і ніколи не знаєш, що станеться наступного дня, тому так важливо встигнути обійняти близьку людину та сказати їй ці слова.

Також на концерті пролунали пісні  з альбому «Сонце»: «Танцюй», «Два акорди», «Лав», під яку Тарас запропонував чоловікам повторювати за ним не складний приспів, а у дівчат запитав, як англійською мовою звучить слово «Любов»? Його повинна була співати тендітна половина разом зі своїми чоловіками. Далі були дуже потужна «Одинак», «Кораблі», яку гурт присвятив пам’яті покійному Андрія Кузьменка, лідера гурту «Скрябін».

До речі, саме на концерті у Запоріжжі Тарас Тополя оголосив переможців конкурсу «HELLO Україна шукає таланти», який ще з початку року музиканти запустили разом з одних національних телеканалів. Під кінець перфоманса «Антитіла» зіграли свої найвідоміші хіти – «Все красиво», «Бери своє», без якої не один концерт гурту не обходиться, та «Будувуду». І, нарешті, подякували публиці, заспівавши на біс пісню «Кіно».

Олексій ВЛАСОВ, фото Катерини Селезньової

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Поделиться