Депутат Запорожского райсовета Виктор Деревянко инициировал сбор подписей за установку памятника Тарасу Шевченко. 

Деревянко предлагает городским властям выделить средства на строительство памятника.

Приводим полностью текст петиции:

9 березня 2021 року Україна святкувала 207-у річницю з дня народження одного з найвеличніших поетів в історії України, художника та Національного героя — Т.Г. Шевченка.

Тарас Шевченко залишив по собі величезний історико-культурний спадок, його біографію та творчість вчать у школах, училищах, коледжах, університетах по всій Україні та закордоном. Наукове вивчення життя, творчості та багатогранної діяльності Тараса Шевченка, а також його місця в історії Східної Європи та у світовому літературному процесі є предметом окремої науки – шевченкознавства.
Пам’ятники великому Кобзарю стоять по всьому світу. Загалом, в Україні та світі є 1384 пам’ятники Кобзареві, з них 1256 — в Україні та 128 — за кордоном у 35 країнах. Проте на превеликий жаль, майже за 30 років Незалежності України — у Запоріжжі немає повноцінного пам’ятника великому поету, більше того — ця тема неодноразово підіймалася за ці майже 30 років. Так, у генеральному плані міста вказано, що на площі Театральній, перед театром ім. В.Г. Магара, повинен бути встановлений цей пам’ятник і вже є готовий проект цього пам’ятника.
Враховуючи успішно проведену реформу децентралізації в 2014-2019 рр., збільшення надходжень до міського бюджету та інші вищевказані факти, просимо депутатів Запорізької міської ради внести зміни до бюджету міста та виділити кошти на побудову повноцінного пам’ятника нашому Кобзарю — Тарасу Григоровичу Шевченку.

С момента публикации в марте петиция собрала 918 голосов. Для рассмотрения электронная петиция должна была собрать 750 подписей. В связи с этим, вопрос об установке памятника будет рассмотрен депутатами Запорожского горсовета.

 

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

8 + 2 =