Новаторська виставка американського фотографа Саші Маслова «Ветерани» відкрилася 15 лютого в запорізькій галереї «Barannik».


Поделиться

Новаторська виставка американського фотографа Саші Маслова «Ветерани» відкрилася 15 лютого в запорізькій галереї «Barannik».

Дослідницький культурний проект «Ветерани» – це серія фотопортретів учасників Другої світової війни зі всього світу. Герої фото пов’язані з подією, яку неможливо порівняти з іншими моментами новітньої історії, зважаючи на грандіозні масштаби трагедії і впливу на наступні покоління.

Проект «Ветерани» вже відомий в усьому світі, про нього писали «Esquire», «New Yorker», «Washington Post», «The Guardian». Це можливість говорити с аудиторією про світові потрясіння і їх наслідки, а також роль документально фотографії як архіву подій і історій.

 

Автор пропонує звернути увагу на судження та емоції, які відображені в кожній історії та фотопортреті. Учасники бойових дій по різні сторони барикад дають свідчення про невпевненість, розчарування, говорять про свої власні цінності.

Спеціально для цієї експозиції фотограф протягом шести років подорожував країнами, де свого часу відбувалися військові дії. Фотографував і проводив інтерв’ю з ветеранами з метою зібрати «мозаїку» портретів.

Фото представляють героїв, які в минулому пережили різні випробування. Перед нами солдат, який побував на полі бою, колишній військовополонений, медсестра, інженер, партизан невеликого європейського села, мирний житель, на житті якого війна залишила глибокий слід.


– Мета проекту – заглянути за емоційну ширму кожного героя, якого я фотографую, – коментує Саша Маслов особливості створення робіт. – Після закінчення війни, яка забрала життя мільйонів людей, пройшло більше 70 років. Моя робота в контексті проекту – це дослідження, я намагаюся аналізувати і порівнювати життя тих, хто вижив після війни і живе серед нас.

У лютому 2016 року у «Port creative hub» (Київ) пройшла перша індивідуальна виставка Саші Маслова, яка була організована агентством культурних і соціальних ініціатив «Art Management» і отримала широку підтримку серед української аудиторії.
Для того, щоб продовжити її у шести містах України, команда реалізувала кампанію по збору коштів на громадській платформі «Велика ідея».

В результаті була зібрана необхідна сума. Проект вже побачила аудиторія Львова, Одеси Івано-Франківська, Харкова і Полтави. До нього долучився некомерційний благодійний фонд культурної дипломатії «UART».
Зазначимо, що Саша Маслов – американський фотограф родом з України, живе і працює у Нью-Йорку. Наставником і натхненником став його батько, фотограф Геннадій Маслов, а пізніше вчитель – Олег Шишков. Роботи Саші виставлялися на різних майданчиках Європи і США.

Експозиція в галереї «Barannik» продовжить свою роботу до 28 лютого за адресою: проспект Соборний, 193. Це можливість побачити актуальний мистецький проект всесвітньо відомого фотографа та залучити до обговорення досвіду людей, що пережили війну. Вхід – вільний.

Віра ВОЛОДИМИРОВА

Більше фото за посиланням

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться