Світ очима маленьких художників ці статусом «переселенці» та їх мрії про світле майбутнє – це Міжнародна виставка дитячих малюнків-мандрівників «Мій край – мій дім», яка відкрилася 4 серпня у Запорізькій обласній науковій бібліотеці.


Поделиться

Світ очима маленьких художників ці статусом «переселенці» та їх мрії про світле майбутнє – це Міжнародна виставка дитячих малюнків-мандрівників «Мій край – мій дім», яка відкрилася 4 серпня у Запорізькій обласній науковій бібліотеці.

Півсотні малюнків з архітектурними пам’ятками, міфічними персонажами, військовою технікою, власними будинками, які треба було залишити, створювали діти з сімей внутрішньо переміщених осіб, які бачили події в АТО, але зараз проживають на мирній території. Мета соціального проекту – показати вплив подій на сході України на творчість дітей. Не дивлячись на напружену ситуацію в Донецькій та Луганській областях, там і зараз залишилось багато малечі зі своїми сім’ями.

Унікальна виставка має на меті привернути увагу до дітей, які залишилися без власного  дому в зв’язку з АТО, та надати  їм допомогу. Ідея її створення виникла у членів об’єднання ГО «Словацько-Український центр партнерства» під час гуманітарної місії до Маріуполю. Благодійний фонд «Карітас-Запоріжжя» є одним з партнерів експозиції. Організатором в нашому місті виступає громадська організація «Міст Донбаська ініціатива».

Участь у відкритті взяли представники Запорізького офісу «Крим SOS», коворкінгу «Спільно HUB», Центру мистецтв «АРТ-Простір», благодійного фонду «Посмішка дитини».

За слова експертів, багато дітей із зони АТО, або ті, що залишились там, переважно мають серйозні проблеми зі здоров’ям, чи то фізичним, чи психологічним, але не дивлячись на це, вони намагаються сприймати прекрасне і відображати це в своїх яскравих малюнках. Маленькі митці не зациклені на подіях в АТО, не дивлячись на те, що вони пережили. Спогади про рідні будинки залишилися яскравими.

Окрім робіт дітей зі Сходу, глядачі можуть переглянути малюнки маленьких закарпатців та словаків: як кожен з них бачить свій дім саме сьогодні. Вони передали всю красу побаченого, а також власні емоції.

Ця контрастність вражає, засмучує, втім організатори вірять, що в основному вона надихатиме кожного з глядачів на краще розуміння та сприйняття слова «мир».

Минулого року ця експозиція виставлялася у Словаччині. Мер міста Кромпахи Івета Рушінова сказала про ініціативу наступне: «Це дуже сильна виставка, і малюнки дітей зі сходу України викликають сильні емоції. Ми маємо бути раді, що наше покоління не знає, що таке війна. Цей мир необхідно цінувати».

–Ми сподіваємося, що виставка стане традиційною, і буде проходити в Україні та за її межами. Важливо, що ми робимо це разом, що об’єднує нас – громадські організації не тільки Запоріжжя, а й всієї України, – зауважила на відкритті співорганізатор заходу від БФ «Карітас-Запоріжжя» Ольга Велика.

Цього року планується, що у проекті візьмуть участь 10 міст України, і в кожному місті творча скарбничка буде поповнюватися малюнками дітей, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, щоб привернути увагу суспільства до цього питання. Роботи маленьких запорожців також представлені в нашому місті, а потім вони помандрують до Ужгорода, а згодом – до Словаччини, звідки ця виставка і стартувала.

Приходьте разом із сім’єю – ваші діти зможуть намалювати малюнок, який також відправиться у мандри з виставкою далі. Давайте разом підтримаємо наших дітей, їх надії і очікування! 

Віра ВОЛОДИМИРОВА

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться