«Welcome» на о. Хортицю! Осінній – VIII Всеукраїнський козацький фестиваль «Покрова на Хортиці» є улюбленим й найголовнішим святом, що проходить в місті наприкінці туристичного сезону.


Поделиться

«Welcome» на о. Хортицю! Осінній – VIII Всеукраїнський козацький фестиваль «Покрова на Хортиці» є улюбленим й найголовнішим святом, що проходить в місті наприкінці туристичного сезону.

14 жовтня, на території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ», очільники міста і області вручили нагороди запоріжцям, що відзначились допомогою українській армії та побажали їм щастя, здоров’я, наснаги, миру. Окремо у цей день пройшло вручення державних нагород, а у Січовій церкві був відслужений молебень.

Для сотень запорожців і гостей зі всієї України відбувся концерт  козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» обласної філармонії, і кращих колективів міста та області.

Цікаво, яким сьогодні є гостинне Запоріжжя? Людей, безумовно, приваблюють цікаві туристичні об’єкти, зелені садиби, пізнавальний туризм, тощо.

Читайте также: В Запорожской области увеличилось производство мяса

Цікаво було дізнатися про туристичні надбання Василівщини, серед яких міні-зоопарк  родини Пилишенко з левами, тиграми, пантерою, гімалайськими та бурими ведмедями. Чи не диво побачити ручну левицю, що дозволяє тягати себе за хвіст, «цілується» з людиною, чи «поспілкуватися» з англійськими мастифами, ірландськими вовкодавами, німецькими догами! А може оселитися на добу у «гостьовій кімнаті», що знаходиться біля вольєра з тиграми?!

Цілий шквал емоцій – це подорож на осетрову ферму «Акватіс» (с. Верхня Криниця)– одне із найбільших рибних господарств України. Всю рибу вирощують на джерельній воді у десятках басейнів і резервуарів з використанням новітніх технологій. Тут містяться таки види осетрових як білуга, російський осетер, бестер і стерлядь. На території господарства є озеро, де можлива ловля на вудочку та є місце для відпочинку.

Як зазначила голова громадської організації «Запорізький колорит» Наталя Бабенко, фестиваль вже став справжнім втіленням ідеї розвитку національної культури і духовності.

–Особисто мені і нашим майстрам воно дає велике натхнення і почуття особливої любові і причетності до нашої історії, традицій і рідної землі, – говорить вона. – Цього року на святі була у якості глядача. «Запорізький колорит» дуже вдячний обласному методичному центру культури і мистецтв Запорізької обласної ради за гарну організацію, креатив і високий професіоналізм. А ще цього дня наші майстри були учасниками свята Широківської територіальної громади і селі Лукашево, де їх радо зустрічали.

Цікаво, що саме на Хортиці, яка об’єднує Україну, в 2015 році, президент Петро Порошенко започаткував святкування Дня захисника.

На сьогодні основним завданням фестивалю «Покрова на Хортиці», що відбувся у дусі любові і єдності, є розвиток козацьких традицій, популяризація національних культурних здобутків, збереження історико-культурної спадщини українців.

Природа цього дня подарувала гарну погоду. З безмежним драйвом пройшли інтерактивні виступи школи козацького бойового мистецтва «Спас» та гурта історичної реконструкції «Запорозькі січові козаки». А діти могли пограти у «джури» (у формі гри дізнатися про історію козацтва) і зробити фото у одязі козацького писаря.

Валентина ПЕТРАШ, фото автора

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Життя міста