У минулі вихідні в Запоріжжі відбувся фестиваль „Історія.UA”, започаткований Українським інститутом національної пам’яті. Цього року свято пройшло в канун визначних дат під гаслом „Історія без брому і нафталіну”.

Поделиться

У минулі вихідні в Запоріжжі відбувся фестиваль „Історія.UA”, започаткований Українським інститутом національної пам’яті. Цього року свято пройшло в канун визначних дат під гаслом „Історія без брому і нафталіну”.

Головною родзинкою стала презентація фільму „Таємний щоденник Симона Петлюри” в ККЗ ім. Довженка, який привіз до Запоріжжя автор сценарію Михайло Шаєвич та режисер Олесь Янчук. Наступного дня після гучної прем’єри стрічка відправилась на кіноринок до французького міста Канни.

Сьогодні українці і запоріжці являються творцями історії, саме тут і зараз. За останні роки зроблено чимало відкриттів, які показують події в нашій країні без пропагандистських нашарувань та політичних прикрас. Свобода слова дала змогу оприлюднити спогади очевидців, а відкриття архівів – раніше невідомі широкому загалу факти. Нарешті заборонена справжня історія України вийшла за рамки професійних кіл та університетських аудиторій і стала популярною та цікавою.

Як повідомили у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, організатори зібрали величезний масив інформації, який презентовано в Запоріжжі у популярній, яскравій, невимушеній формі. Фестиваль „Історія.UA” уперше відбувся у столиці минулої осені, а цього року став мандрівним, і перше місто, куди завітав, – Запоріжжя. У рамках  заходу відбулася культурно-мистецька акція „Патріотична весна”, яка традиційно залучає запоріжців до надання допомоги військовим Збройних Сил України та Національної гвардії. Обласна культурно-мистецька акція „Запорізькі обереги” зібрала неповторні витвори народних майстрів.

Тетяна Дудка та Євген Жаворонков провели майстер-клас гри на народних інструментах “Етно-інструменти – культурологічний зв’язок століть”. За круглим столом доктор історичних наук, професор Федір Турченко розповів про український герб, історик Валерій Стойчев представив Запоріжжя в роки нацистської окупації (1941-1944 рр.) мовою документів радянських спецслужб. Нові сторінки Української революції в нашому краї відкрив кандидат історичних наук, директор Запорізького науково-дослідного центру „Спадщина” Юрій Щур. Чимало нового дізналися слухачі з лекції доктора історичних наук, професора Запорізького національного університету Олександра Ігнатуші „Українське православ’я на сучасному етапі”, який вважає, що питання автокефалії та незалежності держави тісно пов’язані між собою.

Було представлено чимало нових видань, зокрема Павло Подобєд презентував свою книгу про збройну боротьбу за незалежність України у 1917-1921 роках „З-під Конотопа до Арізони”. Як цікаво здобувати знання, продемонстрували презентації настільних ігор „Мандрівка Україною”, „Українська революція 1917-1921рр”, „Незалежність”, майстер-клас історика, телеведучого, журналіста Олександра Зінченка. Для дорослих заступник директора архіву СБУ Анатолій Хромов провів майстер-клас, детально розповівши, як самостійно шукати відомості про родичів у архівах. У концертній програмі фестивалю активну участь взяли вірменська та грузинська громади, також були презентовані різні національні страви.

Також усіх дивували показові виступи вихованців Запорізької ДЮСШ “Спас” з елементами боїв, акробатики; майстер-класи з володіння шаблею та інші інтерактиви. Могутнім завершальним акордом дводенного фестивалю „Історія.UA” у Запоріжжі став концерт гурту „Гайдамаки” на площі перед бібліотекою. Глядачі співали й танцювали разом з гуртом Олександра Ярмоли. Це був справжній вибух патріотизму та сучасної української музики, яка додала до атмосфери історичного фестивалю дух романтизму й рок-фесту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться