Хортиця – острів із душею, самобутньою, щирою і живою. 14 серпня, у День святкування Медового Спасу, тут відкрили перший арт-об’єкт «Козацьке Коло» на Кургані Єдності – це найвища точка огляду острова.

Перетворення Хортиці відбувається на наших очах. Фактично починається нова її історія: зручна, комфортна та безбар’єрна. Урочисто «Козацьке Коло» відкрили представники центральної та обласної влади.

Задача проекту – дати імпульс запоріжцям і гостям міста приїхати на Хортицю та побачити її на власті очі. Нинішні перетворення відбуваються з урахуванням побажань експертів і представників маломобільних груп населення, зокрема, літніх людей, батьків з дитячими візочками, людей з обмеженими можливостями. Філософія безбар’єрності в тому, щоб острів ділиться своєю силою з усіма – постійно, легко й усюди.

Перші відвідувачі «Козацького Кола» на 16-метровому кургані, де найближчими днями буде встановлено новий великий флагшток і прапор, учасники першого дитячого «Фестивалю родинних цінностей та традицій». Учасниці арт-студії «Панi Iрина» презентували колекцію нового бренду сучасного одягу та аксесуарів «#Motanka My Stile», які ввібрали у себе символіку і магію давніх українських традицій.

На майстер-класі усі бажаючі могли створити стародавній сімейний оберіг – ляльку-мотанку, виготовити прикраси технікою «валяння з вовни», виліпити глечик, макітру чи свистульку, щось викувати, спробувати власноруч перемолоти на жорнах борошно, взяти участь у естафеті на велосипедах. Малеча навчалася володінню козацькою зброєю, змагалася з козаком Громом на шаблях, а маленькі джури мали змогу вдарити у гучний тулумбас. На родинному дереві діти і дорослі оставили свій відбиток долоні – символ єднання та сили української нації. В місці, де всі разом, ми сильні!

Повністю інклюзивним стане і Музей історії козацтва, який останні 7 років був зачинений через аварійний стан. Триває його реконструкція за кращими стандартами світових музеїв в рамках президентської програми. Вже скоро Хортиця стане одним із найпотужніших туристичних «магнітів» України!

В історико-культурному комплексі «Запорозька Січ» планують створити інтерактивні гончарню та кузню. Усі експонати було перевезено до музею, курені будуть представляти лише інтер’єр та побут козацької доби. Також вже цієї осені заплановано висадити на острові по декілька сотень одиниць чагарників та дерев.

До речі, у центральному парку культури та відпочинку «Дубовий Гай» 14 серпня відбувся патріотичний велопробіг під гаслом «30 років: спортивні та незалежні», учасники якого дбайливо зберігають традиції і створюють нові. Чиновники та місця у вишиванках та з прапорами разом з юними спортсменами та тренерами обласних спортивних шкіл подолали на велосипедах дистанцію 5,5 км, сповнюючи наші серця гордістю за сильних і талановитих. Єднаймося!

 

Валентина ПЕТРАШ

Поделиться
РубрикиПубликации

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 1 = 4