Шенон Люсід (Shannon Lucid), американська жінка-астронавт та доктор біохімії, зустрілася зі студентами двох факультетів Запорізького національного університету: юридичного та журналістики. 

Поделиться
Шенон Люсід (Shannon Lucid), американська жінка-астронавт та доктор біохімії, зустрілася зі студентами двох факультетів Запорізького національного університету: юридичного та журналістики. 
 
Разом зі своїми друзями вона завітала до ЗНУ, аби провести тут розмовний клуб з англійської. На зустрічі студенти могли не лише потренувати іноземну вимову, але й збагатити свою ерудицію. Вони дізнались, чи смачне харчування космонавтів, що людина відчуває, коли перебуває в космосі, та як виглядають «прогулянки світом». Організував захід юридичний факультет. 
 
Три роки тому Шенон залишила роботу в NASA (Національне управління з повітряного плавання та вивчення космічного простору, США), а тепер насолоджується подорожами. Задоволення жінка отримує і від спілкування, тому одразу погодилася на пропозицію подруги проводити розмовні клуби. Це – вже третій її візит до України, у попередні два вона відвідала Київ.
 
 
Народилася Шенон Люсід у Китаї, її батьки були місіонерами. Майбутня астронавтка була непримхливою та спокійною дитиною, тому батько завжди брав її з собою в подорожі. Полетіти в космос Шенон мріяла з дитинства: спочатку вона цікавилася, як в Шанхаї може бути ніч, а в Техасі (де в той час жила її бабуся) – день. Пізніше дівчина захопилася фантастикою і прочитала всі книжки про космос та життя на інших планетах, які тільки змогла знайти. А от коли відбулася перша висадка людей на Місяць, вона твердо вирішила, що також хоче полетіти в космос. Перепоною на її шляху були закони, за якими на роботу до NASA брали лише чоловіків, тому вона продовжувала наукову кар’єру біохіміка. Як тільки законодавство змінилося, Шенон подала своє резюме до Національного управління з повітряного плавання та вивчення космічного простору і дуже зраділа, коли отримала звідти позитивну відповідь.
 
За свою кар’єру американська гостя здійснила п’ять польотів у космос, серед них – піврічне перебування на космічній станції «Мир» разом із російськими космонавтами Юрієм Онуфрієнком та Юрієм Усачовим (1996 рік). На станції «Шенон» займалася науковими дослідами. Наприклад, спостерігала, чи можливо виростити рослини в космосі, що відбувається з людською кров’ю за відсутності гравітації тощо. За цей політ отримала від Президента США Білла Клінтона найвищу нагороду для астронавтів – Космічну медаль пошани Конгресу, оскільки провела в космосі більше часу, ніж інші американки. 
 
 
Перебування в космосі, за словами Шенон Люсід, вплинуло на її світосприйняття. «Я усвідомила, скільки країн у світі ще не бачила», – зазначає вона. Найбільше під час польотів жінці подобалося спостерігати схід та захід Сонця, які в космосі відбуваються кожні 45 хвилин, та «гуляти світом» – коли під ногами ілюмінатор, у якому видно Землю. 
 
Студенти слухали гостю ЗНУ із захопленням та ставили багато запитань. Зокрема, вони хотіли дізнатися, чим харчувалися астронавти під час польотів. «У нас була американська дегідралізована та російська консервована їжа, – зазначила Шенон, – американська – це, здебільшого, овочі та бобові, а російська – картопля та м’ясо. Тому в нас було розмаїття в меню». 
 
Запитували і про відчуття в умовах відсутності гравітації. «Це нагадує плавання в басейні, але без води», – розповіла астронавтка. Студенти також цікавилися, чи зустрічала Шенон інопланетян, яке вона має хобі, чим займається зараз. 73-річна жінка працює як соціальний педагог у школі, а захоплюється польотами на літаках. 
 
Приємні враження залишилися у гості і від наших студентів. «Вони дуже вмотивовані та включені в роботу клубу, докладають максимальних зусиль, щоб розмовляти англійською», – зазначила вона. 
 
Завершилася зустріч фотографуванням на згадку та автограф-сесією. 
 
Прес-центр ЗНУ
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Персона