Запорізький обласний художній музей, в фондах якого налічується понад 16 тисяч творів, потребує реконструкції.

Через відсутність приміщення, яке б відповідало вимогам, картини вже 23 роки знаходяться у фондосховищі. Триповерхове приміщення частково реконструйоване коштом обласного бюджету, але проєкт потребує додаткового фінансування.

Уже було проведено три етапи реконструкції, які з різних причин не були завершеними. Під час останнього був скорегований проект і проведена його експертиза, яка тривала більше року. Музей узгодив план робіт – спершу повинні бути відремонтовані експозиційні зали, туди перемістяться фонди, а далі ремонтні роботи вестимуться в інших приміщеннях. Поки що зроблена лише частина робіт та встановлене деяке обладнання.

На сьогодні кошторисна вартість будівництва об’єкта складає 80,7 млн. грн., освоєно коштів на суму 17,3 млн. грн. Як повідомляє відділ комунікацій Запорізької обласної ради, наразі будівництво на об’єкті призупинено у зв’язку з відсутністю фінансування.

– Наслідки незавершених робіт можуть ще більше зруйнувати будівлю. У наших фондах і архівах знаходиться неймовірна кількість витворів мистецтва. Ми дуже хочемо, щоб уся спадщина запорізького краю та України не пилилася у сховищах, а радувала відвідувачів – поціновувачів прекрасного. В нас є що запропонувати людям, але, на жаль, не маємо змоги, – зазначає виконуюча обов’язки директора музею Інга Янкович.

Завершення реконструкції музею було заплановано на березень цього рокую. Варто зазначити, що під час останньої корекції проекту були внесені всі вимоги про «інклюзивність будівель і споруд». Тому після дофінансування та завершення усіх необхідних будівельних робіт Запорізький обласний художній музей може стати одним із найбільш доступних музейних закладів України. Тож там сподіваються на завершення реконструкції і на фінансову підтримку не тільки з боку бюджету, а й інших джерел.

Читайте также:

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

13 + = 15