Українська команда «на Запорожцях» готується підкорити «Rallye Monte Carlo». Запоріжжя стало одним з пунктів міжнародного «IV Ралі-марафону дружби – United Super Special Race – Ukraine in Rally Monte Carlo», присвяченого 30-річчю Незалежності України. Його довжина – 3000 км, а маршрут пролягатиме через 30 міст України, Молдови та Румунії.

Днями туристичний інформаційний центр зустрічав учасників автопробігу та дав старт етапу «Запоріжжя – Дніпро». До змагань приєднались три екіпажі громадської організації «Відроджений київський клуб автомобілістів»: Роман Щипков (лідер команди) і Анна Кащук – «ЗАЗ-966» (у народі – «вухань», «вухатий», «чебурашка») 1971 року; Ростислав Мазур і Наталя Мазур – «ГАЗ-69» 1970 року; Рената Вільчінскайте та Ростислав Щипков – «Renault 21 Tse» 1986 року.

Марафон стартував 13 червня в Умані на фестивалі «Steak Weekend». Дату обрано не випадково, 126 років тому, саме в ці дні відбулися перші автомобільні гонки «Ралі Париж-Бордо-Париж». Команда відвідала Умань, Білу церкву, Київ, Канів, Черкаси, Кам’янське, в кожному місті було організовано особливі змагання.

Далі чекають Харків, Новомосковськ, Полтава, Олександрія, Кропивницький, Вінниця, Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Хотин, Кишинів, Білгород-Дністровський, Одеса. Долучитись до українського автопробігу на ретро-автомобілях може кожен бажаючий на автівках «Запорожець», «Волга», «Жигулі», яким понад 30 років.

Україна вперше боротиметься за перемогу в престижному ралі класичних автомобілів «Rallye Monte Carlo» зі 110-річною історією, що відбудуться у січні 2022 року. Згідно з правилами, брати в ньому участь можуть лише ті машини, які виступали тут раніше. Організатори зробили виняток для України на честь 60-річного ювілею першого автомобіля «ЗАЗ-965».

У Монте-Карло відправляться два автомобілі: запорожці «ЗАЗ-965» – №403 і «ЗАЗ-966» – №402, вже зареєстровані «Automobile Club de Monaco». Більш того, отримана згода на реєстрацію третього автомобіля «ЗАЗ-965» жовтого кольору – жіночого екіпажу!

«Ми впевнені, що жіночий екіпаж буде не тільки перлиною в нашій команді, а й серйозним конкурентом на гоночній трасі», – вважає Роман Щипков.

Зазначимо, що зараз поповнилася колекція музею техніки «Фаетон» (Запоріжжя) автомобілями, що стали знаковими для цілих поколінь: «автобус хіпі», «бляшанка Ліззі», «королівський роллс-ройс». Усі ці авто свого часу перевернули світ. За їх вікнами відбувалися вражаючі події, з яких розпочиналася ера свободи.

Сім залів музею «Фаетон» з понад 250 одиниць робочої техніки – це по-справжньому унікальна експозиція. Сюди варто завітати аби на власні очі побачити, які автомобілі випускали останні 100 років, як змінювалися вподобання людей та творилася історія.

Валентина ПЕТРАШ

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

94 − = 88