Мега-ексклюзивний концерт «Симфо хіп-хоп» гурту «Танок на майдані Конго» (ТНМК) та молодіжного академічного симфонічного оркестру (МАСО) «Слобожанський» (Харків) відбувся в «файному місті Запоріжжі» 3 листопада. Супер-потужний і патріотичний захід!

Поделиться

Мега-ексклюзивний концерт «Симфо хіп-хоп» гурту «Танок на майдані Конго» (ТНМК) та молодіжного академічного симфонічного оркестру (МАСО) «Слобожанський» (Харків) відбувся в «файному місті Запоріжжі» 3 листопада. Супер-потужний і патріотичний захід!

Відомі українські артисти Фоззі (Олександр Сидоренко) і Фагот (Олег Михайлюта), що грав на фаготі (музичний інструмент), «розірвали» зал своїм вокалом і порадували новими піснями: «Там, де ти тепер», «Файна Юкрайна» і інші. Гурт виступав у Запоріжжі минулого року, але зараз концерт став набагато кращим і масштабнішим, хоча і набагато витратнішим. І відбувся у нашому місті лише завдяки ентузіазму Геннадія Мусіна – керівнику найбільшої запорізької компанії, яка займається організацією концертів і вистав. Але без супроводу оркестру ці пісні вже не можна уявити!

Зазначимо, що свого часу ініціатором спільного концерту, в якому пісні ТНМК звучать в спеціальних симфонічних аранжуваннях, став художній керівник МАСО «Слобожанський» – народний артист України, професор Гарі Артушевич Абаджян, який свого часу викладав Фаготу гру на фаготі в харківській консерваторії.

В рамках унікальної програми артисти не тільки гарно співали і «були в ударі», а й «грали» з залом, даючи змогу глядачам виконувати в унісон відомі пісні. «Понад 20 років тому наші перші гастролі були саме у цьому залі в Запоріжжі. Тоді ми мали назву «Танок на площі Конго». Розігрілися? Ще три години, і вас можна «брати»! – пожартував Фоззі. А приспів був таким: «Що там не було, як там не було, все одно добро закохає зло». І це не дивно: хлопці ратують за свою країну, за мир в Україні.

Зірки згадали як відомі хіти, так і нові композиції, які для них підбирає диригент і аранжувальник оркестру Юрій Яковенко. «Половину з них ми не виконували дуже давно, а деякі – ніколи. І ми «лазили до Інтернету», щоб згадати слова. Можна сказати, що у Запоріжжі мегаексклюзивна програма» – підкреслив Фоззі. А Юрій здивував вмінням грати на губній гармошці (невеликий, універсальний інструмент).

Кілька слів про колектив «Слобожанський»: це перший в Україні (та що там, і єдиний теж) професійний молодіжний симфонічний оркестр. Музиканти в 1994 році отримали звання кращих в Європі. «Ми намагаємося підтримувати власні спеціальні програми – у стилі джаз, фолк, а також акустичну. Але концерт із симфонічним оркестром – вершина», – сказав Фагот.

Цікаво, що ТНМК після Харкова вже виступали з оркестром у Львові й двічі у Києві, в театрі ім. Франка, експериментуючи зі звуком, світлом і власним репертуаром. У 2015 рок вийшов їх живий альбом «Симфо хіп-хоп» (подвійний вініл) і однойменний фільм-концерт.

Але Запоріжжя – особливе для них місто. «Колись, років 10 тому, відомий вокаліст і журналіст Андрій Лобода, який, на жаль, пішов із життя, запросив нас до цього залу на ювілей власного гурту «Хорта» (колишній «Спідвей»)… Сьогодні хотілося би, щоб ніхто не забував Андрія!

Фагот додав, що у молоді роки їздив до нашого міста закупляти… стільці на місцевій фабриці. А Фоззі додав, що колишній директор ДК «Дніпроспецсталь» колись у нього викладав літературу, а у бас-гітариста гурту – ще й був музичним керівником. Світ круглий! Запоріжжя і Харків майже поруч.

Артисти розповіли, що на їх пісні «Зроби мені хіп-хоп», «Дибани мене» та «Зачекай» були зняти відеокліпи. Символічно 3 листопада кліпу «Восени» виконалося 15 років. «У нас продовжується оновлення репертуару, нещодавно ми записали новий трек, – говорить Фоззі, який вразив своєю харизматичністю і вмінням тримати увагу залу. Тепер настав час розширити географію та розшарити «Симфо хіп-хоп» до інших українських міст. Ми працюємо для вас!

Захід виявився ще й патріотичним, бо хлопці збирали кошти на допомогу воякам у АТО. «Волонтерів в України багато, але хто їх перевірить? А ми знаємо відомого українського артиста, телеведучого Сергія Притулу понад 10 років і навіть їздили з ним на схід країни. Ми у ньому впевнені на сто відсотків! Зараз Притула у Канаді, шукає фінансування на закупівлю важливих і дуже дорогих речей для фронту», – добавив Фоззі.

Скільки-небудь применшити значення концерту ні у кого не вийде: це було пречудово і незвично! Глядачам так сподобався виступ ТНМК з оркестром, які розігнали у всіх емоції до максимуму, що двічі героїв викликали «на біс», дарили квіти і 10 хвилин аплодували стоячи. Кожен з глядачів, який купував чисельні авторські книги артистів чи альбоми, міг зробити фото з кумирами і отримати автографи. Фагот пообіцяв найцікавіші симфонічні аранжування кращих пісень ТНМК і прем’єри абсолютно нових композицій групи. Вже чекаємо!

Вікторія ШЕПЕЛЕВА, фото Олександра ПРИЛЕПИ

Все фотографии смотрите по ссылке

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться