Словаччина може надати Україні важку техніку. Разом з тим Чехія надасть допомогу Словаччині у патрулюванні території країни, поки замість переданих Україні літаків вона не отримає американські F-16.

Про це в ефірі чеського телеканалу CT24 заявили прем’єр-міністри Словаччини та Чехії Едуард Хегер та Петр Фіала, пише Діло.

Хегер зазначив, що Братислава передасть Україні свої МіГ-29, а також згадав про можливість передачі Україні танків.

Але я не хочу вдаватися в деталі, тому що Україна також просила нас не деталізувати інформації про цю техніку”, — підкреслив Хегер.

Він нагадав, що у червні Братислава звернулася до Праги з проханням про захист повітряного простору країни, поки вона не отримає замовлені винищувачі F-16, поставка яких затримується. Хегер зауважив, що його країна потребуватиме військової підтримки з боку чеських колег упродовж року.

Разом з тим, чеський прем’єр Фіала наголосив, що його країна надасть таку допомогу словацьким сусідам, а чеські літаки патрулюватимуть повітряний простір Словаччини з вересня.

“Ми допомагатимемо Словаччині, поки вона не матиме в своєму розпорядженні нових літаків. І ми розраховуємо на те, що нам також хтось допоможе, якщо у нас виникнуть проблеми”, — зазначив Фіала.

Прем’єр Чехії наголосив, що Захід повинен надавати Україні зброю, щоб вона могла боротися за свою незалежність та європейську безпеку.

“Вони воюють також і за нас”, — наголосив Фіала. За потреби Чехія готова брати участь у підготовці українських військових, додав він.

Польща закликала посилити санкції проти Росії

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Новини