26 серпня у Запоріжжі відкрилася перша книгарня «Є» (пр. Соборний, 137).


Поделиться

26 серпня у Запоріжжі відкрилася перша книгарня «Є» (пр. Соборний, 137).

Увагу поціновувачів  літератури, безумовно, привернуть твори Ернеста Гемінґвея, Чак Поланіка, Стівен Кінга, Харукі Муракамі, Туве Янссон, та інших письменників, видані українською мовою, а також новинки  від наших авторів – Ірен Роздобудько, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, тощо.

На відкритті нової сучасної книгарні «Є» відбулися читання, майстер-класи та музичні заходи. Діти познайомилися з акварельною технікою «a laPrima», відомою також як живопис мокрим по мокрому. Творила разом з дітками викладачка Вальдорфської школи Лія Матвієнко.

Весело пройшов майстер-клас для дітей від 5 до 7 років зі створення листівки – «Подорож до зірок Є» від програмної директорки «Запорізької книжкової толоки» Олени Заставної. Свої веселі й повчальні козацькі казки читав письменник, актор, режисер Олександр Виженко, відомий дітям як Санько Сито.

У літературних читаннях прийняли участь Олена Ольшанська – поетеса, бібліотекарка Запорізької обласній бібліотеки для юнацтва, організаторка проекту «Літературна штольня» і координаторка «Безкоштовних курсів української мови», Олесь Барліг – поет, прозаїк, драматург, голова запорізького літературного клубу «99», а також Ірина Сажинська – поетеса, лауреатка численних літературних конкурсів.

В рамках музичного перфомансу «Музика “Є”» від відомих музикантів нашого міста заспівали авторські пісні музикант і журналіст  Тарас Василенко, а також рок-музикант, лідер гурту «Декаданс», письменник Валентин Терлецький.

Як вважає арт-директорка мережі книгарень «Є» Анастасія Левкова, запоріжці – спраглі до українських книжок.

–Наша винагорода – відвідувачі, ваші гарні відгуки, захоплення, слова вдячності і, звісно, купівля книжок. Книгарня «Є» (в Україні їх вже 26) – це те, що творимо разом. Ми працюємо над тим, щоб збільшити в нашій державі відсоток думаючих людей. Останнім часом інтерес до культури, зокрема до літератури, зріс. Але дуже важливо його підтримати і перетворити на попит. І вірю, що наш проект зробить вагомий внесок у розвиток культурного життя міста, – підкреслила вона.

Мережа Книгарень «Є» має свої особливості, привабливі для покупця: найбільший в Україні вибір українських книг, книги іноземними мовами, відділ дитячої літератури (тут же місце для ігор, дитячі іграшки), відділ дисків (музика, фільми, ігри, аудіокнига), місця для читання, безкоштовний Інтернет (Wi-Fi), полиці для  буккросингу (безкоштовний обмін книжок) , періодичні культурні заходи (презентації книжок, круглі столи, зустрічі з письменниками). Головне, щоб було цікаво та пізнавально.

До речі, відкритість до інших культур також вельми важлива. «Саме тому мережа Книгарень «Є» прагне забезпечити великий вибір не тільки українських, а й зарубіжних видань оригінальними мовами», – додає наша співрозмовниця.

До речі, як засвідчують соціологічні дослідження, більшість  українців готові читати рідною мовою. Серед них багато тих, хто надає перевагу саме українській книжці.

Приходьте і ви, беріть із собою гарний настрій і бажання спілкуватися! Читаємо українською разом!

Вікторія КИРИЛЕНКО

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Життя міста