Нещодавно, у приміщенні Запорізького фотоклубу,  відомий  фотохудожник Сергій Лавров  презентував новий видовищний альбом про велич рідного краю.

Поделиться

Нещодавно, у приміщенні Запорізького фотоклубу,  відомий  фотохудожник Сергій Лавров  презентував новий видовищний альбом про велич рідного краю.

У багатій ілюстративній збірці «Острів Хортиця» зібрано поетичні фотозамальовки острова-святині. Автор – яскравий представник школи запорізького художнього фото, головне місце в творчості якого займає тема краси нашого регіону. Він любить подорожувати і звідусіль привозить свіжі враження, якими щедро ділиться з глядачами. Називає Національний заповідник «Хортиця» унікальним природним комплексом, історичним і духовним центром краю.

– Острів Хортиця – вічний, віковічний, сущий, повернув мене до повноцінного життя, поставив свого часу на ноги після серйозної травми хребта, – говорить Сергій Лавров. – У будь-яку пору року Національний заповідник чудовий. Саме це я хочу показати у своєму невеличкому фотоальбомі, куди, мабуть, не увійшла і сота частина фотопоеми. Дуже приємно дивитися на острів посеред Дніпра – мою любов з нового ракурсу. Це земля, на якій воєдино злилися всі форми українських ландшафтів, від скель до плавневих озер, від степів до лісів; природна і історична скарбниця нашої землі.

Улюблені місця фотомитця – балка Генералка, Наумова балка, узбережжя Старого Дніпра. Оскільки він мешкає в Хортицькому районі, то часто буває в урочищі Вирва, на острові Байда як зимою, так і влітку, де багато цікавих ландшафтних та історичних пам’яток. І кожного разу знаходить, чим здивувати своїх глядачів. Слід підкреслити, що його художні знімки – результат багатогодинної підготовки в очікуванні відповідних погодних умов і світла.

У складний і суперечливий час, в якому ми живемо, видання фотоальбому за власний кошт – дороге задоволення, тому проект став «народним». 22 та 29 липня у запорізькому фотоклубі Сергій і його дружина Наталія видавали новенькі екземпляри книги своїм замовникам – друзям із соціальних мереж і колегам, які передплатили друк кольорового видання. Переглядаючи ці світлини, у глядачів виникає відчуття тиші і гармонії.

– Запорожці, які живуть у місті, а також за кордоном, скинулися коштами – і альбом вийшов, – додає наш співрозмовник. – Даний приклад вказує на те, що народ України єдиний, а шлях до розвитку нашої країни залежить від кожного з нас.

Також фотограф живої природи повідомив, що приступає до роботи над презентаційним фотоальбомом «Краса Запорізького краю», який буде створено на замовлення обласної влади. Під час роботи над майбутнім виданням фотохудожник планує відвідати відомі та маловідомі куточки нашого краю, представити їх глядачам із властивої лише йому поетичної точки зору.

– Основою для книги послужить десятирічне фотодослідження Хортиці – сакрального місця з цілющою енергетикою, – говорить Сергій Лавров. – За цей час вийшов багатогранний і всеосяжний портрет острова.

Як вважає запорізький письменник-краєзнавець Юрій Вілінов, автор фотоальбому «Острів Хортиця» цілеспрямовано не помічає тисячолітніх пристрастей навколо острова. «Його Хортиця – це простір, де тонкі світи переплітаються з нашим грубим світом. На острові потоки невловимих сил і енергії перетворюють дерева і навіть каміння в такі образи, що вже і не здогадуєшся, що це: гра природи або химерне створення людини. Якщо друге, то з того моменту пройшло стільки часу, що сліди людського втручання згладжені і невпізнанні. Хортиця Лаврова – така, що завжди була, безумовно є і завжди буде!» – говорить він.

Нагадаємо, що Сергій Лавров займається фотосправою з дитинства, за прикладом батька. На початку 80 рр. XX ст. брав участь у зйомках художнього фільму Сергія Герасимова «Лев Толстой» як фотограф. Визначний радянський режисер дав високу оцінку світлинам майстра, та зокрема сказав: «Чим би ти не займався у житті, не залишай фотографію», – згадує наш співрозмовник. – Як результат, портрет режисера, що грав Льва Толстого, був опублікований у «Літературній газеті» – значному виданні свого часу.

Майстр є учасником багатьох фотовиставок в Україні та за її межами, відомий широкому загалу як автор унікальних світлин Хортиці, яка на його поетичних фотографіях постає як неймовірна та чарівна. Його фотографії були представлені на виставках «Прес-фото», «Україна очима американських й українських журналістів», «Хортиця – територія любові» та інших. У 2009 році видано перший великий фотоальбом «Віковічна Хортиця».

Також він є  членом Спілки фотохудожників України, Спілки журналістів України, працював фотокореспондентом численних газет, міжнародних видань. Крім того Сергію Лаврову вручений орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІ ступеня,  він перший з  фотомитців нашого міста, який отримав найвищу нагороду обласної ради.

Посилання на фоторепортаж 

Вікторія КИРИЛЕНКО, фото автора та з архіву Сергія ЛАВРОВА

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться