На виставці «Рідне місто» Оксани Хижняк-Kesan знайомі багатьом містянам вулиці, будинки, куточки природи як острів Хортиця ми бачимо не з туристичних ракурсів – це теплий погляд художника, кинутий з машини, вікна або каяка.

Поделиться

На виставці «Рідне місто» Оксани Хижняк-Kesan знайомі багатьом містянам вулиці, будинки, куточки природи як острів Хортиця ми бачимо не з туристичних ракурсів – це теплий погляд художника, кинутий з машини, вікна або каяка.

В галереї ART L на днях відкрилася чудова новорічна експозиція. Переважну більшість робіт автор виконує в техніці акварелі, графічні чорно-білі ілюстрації робить лінером (спеціальна ручка для малювання), не забуває і традиції петриківського розпису.

На творчість Оксану надихають нові враження від місць та зустрічей. Тому не важливо – це прогулянка в ближчий парк чи перебування за кордоном протягом місяців, стан подорожі присутній постійно.

Проект почався з соціального марафону у соцмережі, коли кожен день викладався графічний малюнок, виключно зроблений чорнилами. Тему з краєвидами Запоріжжя радо підхопили вподобайками та коментарями не тільки земляки, але й іноземні шанувальники мистецтва. Як написав київський мистецтвознавець Андрій Зеленьський: «Дуже-дуже! Начебто усе як у всіх, але ні. Милуюсь з самого початку!».

Пізніше художниця додала кольору, бо акварель її улюблена техніка. Вона зізнається, що усі кольори підбирала під настрій – від сонячних, тендітних, до глибоких ноток. Так з’явилася серія малюнків в одному стилі, зроблених з натури: проспект Соборний, будівля мерії, вежі на старих будинках на пр. Металургів та оригінальна архітектура Старого Олександрівська.

– Оксано, розкажіть про свою виставку, чим хочете здивувати запорожців?

– Цією виставкою я не намагалась дивувати – навпаки хотіла показати красу наших звичних, рідних, буденних місць. Сподіваюся, це буде співзвучно з настроєм жителів нашого міста. Хочу, щоб люди жили в Запоріжжі і любили його!

– У творчості важлива захопленість і радість. Мабуть, новий жанр останнім часом вам став ближче. Чому саме міський пейзаж, та ще поданий в техніці скетч аквареллю? Що вас надихнуло на це?

– Техніка скетчу – швидких замальовок, дуже добре підкреслює реалістичність нашого життя.

– Ви автор-експериментатор, що нового може народити такий підхід до творчості?

– Справді ця експозиція вийшла нетрадиційною для мене, я більше люблю акварель ля-пріма, без олівцевого малюнку – зразу фарбою по чистому листі. Але в творчості, як і в житті, завжди радо вдаюсь до експериментів і чогось нового. Ось і в планах нові техніки і теми, але розповідати буду по мірі втілення.

– Які ваші головні творчі досягнення за рік? Що в планах?

– Крім цієї виставки, протягом року готувала серію акварельних робіт з подорожей до Турції, але організація нового проекту – великий клопіт. Ще не знаю, коли він буде.

За словами директора галереї ART L, відомого запорізького художника Антона Шеретова, сьогоднішня виставка – більш графічна, проте саме цим – цікава. «В своїх невеликих камерних роботах Оксана з любов’ю передає деталі міської архітектури і вміє показати красу в дрібницях», – підкреслив він.

Як розповіла глядачка Людмила Волох, майстер-клас у класного майстра Оксани Хижняк-Kesan «Міський скетч аквареллю» – це одночасно і легко, і складно. «Складно змішувати фарби і передати на папері придуманий в голові колір. Мені, як завжди, результат своєї роботи не дуже сподобався, але подруги сказали, що малюнок в тренді, бо колір 2018 року – ультрафіолет. Витягла таки з простору! Натхненна прийшла додому, навела чіткіше лінії, і новорічний подарунок готовий!», – поділилася жінка.

Як додала глядачка Лариса Денисенко, «де ще ви зможете, довго роздивляючись акварелі, написані з рідного Запоріжжя, задавати собі питання: «А де це? Чи я знаю цей будинок?». А потім просвітлений та приголомшений відходити й знову й знову придивлятися до деталей… Дякую художниці за те, що взялася за цю щемливу тему!».

Зазначимо, що Оксана Хижняк-Kesan є членом Міжнародної спілки акварелістів IWS, народилася і живе в Запоріжжі, навчалась в Решетилівському училищі декоративно-прикладного мистецтва, багато років займалась викладацькою діяльністю, а з 2014 року стала художником-фрилансером. Її роботи неодноразово брали участь у міжнародних фестивалях і виставках в Албанії, Індії, Словаччині, Туреччині, Швеції. В Україні можна було побачити її картини на виставках у Дніпрі, Києві, Запоріжжі.

Цікаво, що зараз за цими роботами готується до друку розмальовка, що стане чудовим подарунком для дітей і дорослих на Новий рік і Різдво або гарною згадкою для гостей нашого міста. Автор також планує зробили відеоуроки, бо так розмалювати Запоріжжя буде простіше.

Глядачі відзначають, у картинах Оксани Хижняк-Kesan наше місто, дійсно, живе! Надихнутися красою різнобарвного Запоріжжя можна в галереї ART L по 3 січня.

 Вікторія ШЕПЕЛЕВА, фото автора

Больше фото по ссылке

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться