Скрізь призму яскравих фарб: у Запоріжжі з 24 вересня по 8 жовтня у широкому форматі проходить III Всеукраїнський арт-фестиваль «Мистецька хвиля».

Особливим кожне місто роблять його жителі та їхні ідеї, втілені в життя. На прес-конференції в Запорізькій обласній організації Національного союзу журналістів України організатори – голова міського об’єднання митців «Колорит» Олена Саурина ї її заступник – Ольга Харьякова розповіли про новий фестиваль.

За словами Олени Сауриної, у нашому місті «Колорит» створено більше 25 років тому. Зараз до нього входять 150 учасників. Митці традиційно беруть участь у Покровському ярмарку, міських фестивалях, допомагали у створенні двох великих муралів – по вул. Глісерній біля «Дубового гаю» у вигляді слона патріотичних кольорів і по вул. Калнишевського – водоспаду, які наповнили індустріальний край новим життям. Зображення вражає своєю реалістичністю і масштабом у 33 м!

Мета «Мистецької хвилі» – популяризація сучасного образотворчого мистецтва, удосконалення професійної майстерності, демонстрація різножанрових творів, сприяння втіленню нових ідей.

Плануються заходи у п’яти локаціях, у зв’язку з карантином. Пл. Маяковського – «територія креативу» стала неповторним місцем для відпочинку. Тут триває виставка-вернісаж картин художників, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Під відкритим небом відбулися майстер-класи з різних технік: боді – арт, розпис кольоровим піском, кавовий живопис, розпис на воді технікою Ебру, виготовлення міні-пано, розпис керамічних виробів, що дарували позитивні емоції. Яна Ясунас представили чудові роботи з екзотичними елементами – розпис по дереву, масок, черепів тварин, пір’я птахів та також провела майстер-клас. Цікаво було як дітям, так і дорослим.

Олена Саурина з колегами організувала арт-марафон «Кольорова Україна», зважаючи лише на те, що всіх об’єднує. Патріотичний малюнок на великому полотні змогли домалювати усі бажаючі. Також виступили поети – учасники конкурсу «Хортицькі дзвони».

24 вересня відкрилася щорічна виставка картин в виставковий залі Спілки фотохудожників (30 художників, більш 100 робіт) з літніми найсвіжішими темами.

Авторам подобається робити життя людей яскравішим, наповнюючи його соковитими кольорами й хорошим настроєм!

Художниця із Василівки Ніна Річка показала красу рідного краю. Один із знакових творів – «Хортицька мадонна» створювався з молитвою про мир і благополуччя. Цікаво, що саме у Василівці жив шанований святий праведний Іоанн Кронштадтський, чий образ теж можна побачити в колекції. Усі твори Ніни Річки наповнені глибокою філософією, біля яких можна подовгу стояти і думати про життя.

Наталя Коробова зацікавила класичним натюрмортом «Букет», а Ольга Харьякова – натюрмортами з фруктами та літніми пейзажами. Сподобалися твори Тетяни Колесникової із використанням заліза, Олега Акатова – вироби із дерева (горіх, яблуня).

Петро Козловський продемонстрував оригінальні пейзажі, виконані на дуже високому рівні, а Ксенія Дубина – цікаві асоціативні роботи рідким акрилом. Авторка намагалася відійти від предметного, реалістичного живопису та поринути у фантастичний світ.

Відомий митець Євген Прокоф’єв вдало експериментує з техніками і представив колекцію картин із ретро-автомобілями, що створюють живописні ефекти і можуть прикрасити будь-який інтер’єр. Автор намагався сказати, що треба жити і займатися творчістю у будь які часи. Його модні твори можуть стати ескізами для створення нових муралів у Запоріжжі.

За словами Ольги Харьякової, протягом фестивалю приймаються картини від художників-учасників у колекцію, яка буде подарована дитячим лікарням Запоріжжя. За останні сім років «Колорит» передав на добрі справи понад 500 картин, у тому числі для аукціонів ЗОО НСЖУ 

– інформаційному спонсору фестивалю.

Організатори планують створити «Пейзажну алею» – унікальну і по-своєму цікаву на пл. Маяковського та очікують підтримки проекту міською владою. Митці сподіваються прикрасити міське середовище, зробити Запоріжжя кращим і затишнішим.

Мистецтво надихає! У рамках фестивалю до 8 жовтня триває вернісаж в галереї ТЦ “Афіна” (11 художників, більш 60 робіт). Поспішайте побачити і придбати. Такі роботи довго вас радуватимуть!

Вікторія ШЕПЕЛЕВА, фото із архіву Олени Сауриної

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

68 − = 67