Запорожець Дмитро Омельчак, що навчається на четвертому курсі інституту прокуратури та кримінальної юстиції Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого посів почесне третє місце у Всеукраїнському конкурсі есе «Де я і Конституція».

Поделиться

Запорожець Дмитро Омельчак, що навчається на четвертому курсі інституту прокуратури та кримінальної юстиції Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого посів почесне третє місце у Всеукраїнському конкурсі есе «Де я і Конституція».

Конкурс було організовано Центром політико-правових реформ та Реанімаційним Пакетом Реформ для студентів з усієї України у межах інформаційної кампанії «КонституціЯ». Роботи приймалися в рамках трьох тематик.
 
Фіналіст конкурсу Дмитро Омельчак у своєму есе на тему «Як змусити владу дотримуватися Конституції?» говорить про історію основного закону держави, міжнародний досвід та відповідальність усього народу – щоб змусити владу дотримуватися Конституції, кожен має почати із себе.
 
 
Після вручення дипломів ми поцікавилися у Дмитра, як можна змусити владу дотримуватися Конституції?
 
– Потрібно починати з боротьби з корупцією, – переконаний фіналіст. – Які б реформи не проводилися, корупція з’їдатиме усі досягнення. Нам потрібні нові типи політиків – чесні, справедливі, відкриті. Лише вони зможуть реформувати країну.
 
У нагородженні переможців взяли участь Оксана Сироїд, віце-спікер Верховної Ради, Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ, співголова Ради РПР, Дмитро Колмиков, експерт Центру політико-правових реформ, а також Юлія Кириченко, експерт з питань конституційного права Центру політико-правових реформ, керівник конкурсу студентських есе.
 
 
Оксана Сироїд вражена бажанням молоді читати й розуміти Конституцію: «Есе – найкращий приклад розуміння того, що Конституція є вашою власністю – зауважила вона на нагороджені, – що це документ основоположний, який приймається на початку існування держави. Багато з вас писали про те, чому влада не дотримується Конституції. Я вам скажу. Тому що вона має власність на неї. Я вважаю перемогою вашу готовність брати на себе відповідальність за долю країни через знання і популяризацію Конституції.
 
У вступному слові до учасників конкурсу голова правління ЦППР, співголова Ради РПР Ігор Коліушко подякував студентам за активну життєву позицію: «Це перший крок, який наближує нас до розуміння важливості Конституції. Ваша самостійна, творча думка мене надихає. Такі люди як ви потрібні всюди. Конституція – це не документ юристів, – це документ громадян, який створює суспільний лад», – підкреслив він.
 
Центр політико-правових реформ отримав 32 роботи студентів з різних факультетів вищих навчальних закладів із усієї України. Перемогу отримала Анастасія Руссу м. Чернівці (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, інститут журналістики, 2 курс).

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Життя міста