Окупанти позбавляють мешканців окупованих територій Запорізькій області міжнародних інтернет сервісів

У лютому 2023 року стало відомо, що на тимчасово окупованих територіях окупанти почали блокувати усі сервіси Google. Вони блокують сервіси Google, Messenger, Viber і сервіс відеоконференцій Zoom, а також уповільнили трафік YouTube. Зараз користуватись цими сервісами без VPN практично неможливо.

При блокуванні Google, крім Google і YouTube, також постраждали всі девайси, які були на операційній системі Android, тобто всі телефони андроїдні перестали оновлюватися і перестали мати бази та сервіси такі, як геолокація, магазин додатків, тобто повноцінна робота девайсів операційної системи Android стала неможливою.

💬У мене телефон та домашній комп завжди з VPN. Я його просто не відключаю. Це дозволяє обходити блокування та дає хоч якийсь захист від тотального контролю окупанта, – розповідають нам бердянці. – Тут же можуть забрати навіть за те, що ти просто читаєш українські новини.

Блокування поки не дуже торкнулося iOS. Але за думкою експертів на тимчасово окупованих територіях місяць-два буде заблокована і система Apple також.

Читати:

Без світла, води та опалення: життя в прифронтовому Оріхові, – ВІДЕО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться