Олексій Резніков зазначив, що на Україну чекають надзвичайно важкі тижні війни, і підкреслив, що в умовний період «до 9 травня» російські війська не змогли досягти своїх початкових стратегічних цілей, зазнали величезних втрат і зазнали поразки під Києвом.

Після відходу з Житомирської, Київської, Чернігівської та Сумської областей РФ визначила для себе нові цілі — захоплення півдня та сходу України, але й цього не сталося.

Ми входимо у нову — довготривалу — фазу війни. Щоб перемогти в ній, треба ретельно планувати ресурси, уникати помилок, проєктувати нашу силу так, щоб ворог, врешті-решт, не витримав, — сказав міністр.

На відміну від перших місяців війни з Росією, тепер Україна вважатиме перемогою повне звільнення всіх окупованих територій.

Україна тим часом, пише Резніков, почала отримувати підтримку західних партнерів, зокрема важке озброєння, яке використовують країни НАТО, наша держава пройшла інтеграційний шлях у сфері оборони, який не могла подолати 30 років, — наголосив він.

Таким чином, до стратегічної поразки Росії на полі бою додалася стратегічна поразка на міжнародному рівні.

— На нас очікують надзвичайно складні тижні. Скільки їх буде — точно не скаже ніхто. У цей період ми будемо тримати оборону переважно власними силами проти оскаженілого від люті агресора. Поки важке іноземне озброєння урівноважить сили і забезпечить злам на користь України, мине час. Зараз його присутність точкова, це треба розуміти, — додав Резніков.

Проте Резніков зазначив, що зростання санкційного тиску на Росію та збільшення іноземної допомоги Україні в перспективі кількох місяців мають створити умови, «за яких Кремль остаточно втратить шанси досягти якогось успіху».

Этой ночью Россия обстреляла Запорожье крылатыми ракетами

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Поделиться