Програма імені Фулбрайта — програма наукових обмінів Сполучених Штатів Америки, спонсорована урядом США та адміністрована Інститутом Міжнародної Освіти (IIE), посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. 

За час існування Програми в Україні понад — з 1992 року —більше 1100 українців навчались, стажувались, проводили дослідження у США; понад 750 американців викладали в українських вищих навчальних закладах й займались науковою працею.

Програми Fulbright:

 • ДЛЯ СТУДЕНТІВ СТАРШИХ КУРСІВ ТА ВИПУСКНИКІВ ЗВО
  Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ЗВО. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.
 • ДЛЯ МОЛОДИХ ВИКЛАДАЧІВ ТА ДОСЛІДНИКІВ
  Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом. Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев’ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра.
 • ДЛЯ КАНДИДАТІВ ТА ДОКТОРІВ НАУК, ДОСЛІДНИКІВ ТА ФАХІВЦІВ
  Fulbright Visiting Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук.
 • ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА ФАХІВЦІВ СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНОГО ПРОФІЛЮ
  Fulbright Scholar-in-Residence Program: Програма покликана сприяти налагодженню й розвитку наукової й культурної співпраці у коледжах й університетах США.
 • ДЛЯ АМЕРИКАНСЬКИХ НАУКОВЦІВ, ВИКЛАДАЧІВ ТА ФАХІВЦІВ
  Fulbright U.S. Scholar Program: Програма пропонує гранти американським викладачам, дослідникам, адміністраторам й фахівцям різного спрямування для викладання й проведення досліджень у вищих навчальних закладах й наукових установах України. Тривалість гранту – 5-10 місяців.
 • ДЛЯ НАВЧАЛЬНИХ ТА НАУКОВИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ
  Fulbright Specialist Program: Запрошення фахівців на термін від двох до шести тижнів для читання лекцій; участі у наукових програмах й конференціях; консультування керівників й адміністраторів з питань управління освітою.

Вимоги до українських кандидатів: 

 • Українське громадянство та проживання в Україні на час проведення конкурсу;
 • Вільне володіння англійською мовою;
 • Повернення в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи, яку отримують учасники Програми.

Відбір учасників відбувається у 4 етапи:

 1. Перевірка наявності повного комплекту документів та відповідності заявників вимогам конкурсу;
 2. Рецензування конкурсних заявок;
 3. Співбесіда (англійською мовою) та комп’ютерний тест;
 4. Прийняття остаточного рішення щодо надання гранту, що ухвалює Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США).

Переможці конкурсу отримають щомісячну стипендію, медичне страхування, додаткові кошти для придбання професійної літератури та підручників, також квитки в обидва боки.

Якщо Ви зацікавлені у цій Програмі, Fulbright Ukraine надає онлайн консультації:

 • Fulbright Graduate Student Program та Fulbright Research and Development Program (щовівторка з 14.00 до 15.00);
 • Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program (щосереди з 14.30 до 15.30);
 •  Fulbright Visiting Scholar Program (щопонеділка, за винятком святкових днів, з 15.00 до 16.00, починаючи з 1 березня 2021 р.);
 • Консультації щодо усіх програм (щочетверга з 14.00 до 16.00).

Поделиться
РубрикиОбщество

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

+ 79 = 85