На жаль, питання, пов’язані з гідроізоляцією фундаменту, не відомі більшості людей, які інвестують кошти в будівництво будинку. Практично всі знають, що гідроізоляція будівельних фундаментів потрібна, але, на жаль, мало хто знає це питання глибоко. Брак знань, на жаль, може призвести до неправильного вибору. Це дуже важлива проблема, особливо коли інвестиція буде реалізована за архітектурно-будівельним проектом, в якому не вказано такі деталі, як тип гідроізоляції. В Україні придбати матеріали для гідроізоляції можна на сайті https://citadelbuddekor.com.ua

Тому кожен власник будинку повинен ознайомитися з темою, щоб мати можливість зробити правильний вибір на потрібному етапі реалізації інвестицій. У цьому питанні варто активно співпрацювати з дизайнером. Хоча гідроізоляція передбачає значні витрати, варто зробити правильний, не обов’язково найдешевший вибір, який забезпечить захист на довгі роки.

Волого- або водонепроникна ізоляція?

Тип утеплювача буде залежати від місця розташування будівлі. Важливу роль тут буде грати тип грунту і рівень грунтових вод. Якщо будівля знаходиться в зоні ризику затоплення, обов’язково потрібно робити гідроізоляцію.

Як правильно вибрати тип гідроізоляції?

Для цього необхідно враховувати кілька основних факторів. Умови ґрунту та води, спосіб фундаменту будівлі, а також тип і стан основи відіграватимуть ключову роль. Також слід звернути увагу на наявність компенсаторів і хід проходів труб.

Вологозахисний утеплювач використовується, коли грунт навколо будинку добре водопроникний і дозволяє воді дуже швидко вбиратися, не накопичуючись біля фундаментів. Гідроізоляцію також можна використовувати в менш водопроникних ґрунтах, але тільки якщо ми можемо забезпечити ефективний дренаж. В іншому випадку, коли існує ризик того, що вода накопичиться біля будівлі і почне становити загрозу для фундаменту і, як наслідок, усієї будівлі, слід використовувати набагато більш стійку гідроізоляцію.

Пам’ятайте, що ізоляція повинна бути розроблена таким чином, щоб максимальний рівень ґрунтових вод завжди був нижче верхньої частини основи або фундаментної плити. Варто знати, що при ризику накопичення ґрунтових вод поблизу об’єкта будівлі з підвалами слід розміщувати на фундаментній плиті, а не на фундаментах.

Горизонтальне або вертикальне утеплення?

Інший поділ систем утеплення виділяє горизонтальне утеплення фундаментних стрічок або фундаментних плит, вертикальне зовнішнє утеплення та горизонтальне утеплення підлоги. Хоча важливо використовувати обидва в кожному випадку, деталі їх використання будуть відрізнятися.

Горизонтальне утеплення

Цей розчин призначений для запобігання капілярному підйому вологи через стіни. Виконується в двох місцях, поверх фундаментів і над рівнем землі, найчастіше під стелею підвалу або стінами першого поверху. Якщо рівень підлоги в будинку без підвалу знаходиться на висоті, порівнянної з навколишнім рельєфом, горизонтальне утеплення також слід робити на висоті близько півметра від землі. Дуже важливо, щоб утеплювач щільно з’єднувався з вертикальним утеплювачем, інакше він буде неефективним.

Вертикальна теплоізоляція

Його призначення – захистити стіни, які знаходяться нижче рівня землі, захищаючи їх від вологи або тиску води. Кожного разу він переходить в утеплювач цокольного пояса і з’єднується з горизонтальним утеплювачем. Дуже важливо пам’ятати про захист від пошкоджень при засипанні котловану.

Які матеріали використовують для утеплення фундаменту?

Найбільш популярні теплоізоляційні матеріали на основі бітуму. Ми поділяємо їх на емульсії та асфальтові розчини, клеї, асфальтові маси, самоклеючі мембрани, руберойд, полімерно-бітумні маси.

Герметизуючі розчини, бентонітові мати та кристалічні герметизуючі розчини використовуються рідше.

Вибір конкретного матеріалу буде залежати від умов навколо об’єкта, а також від того, чи буде виконуватися волого- або гідроізоляція.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Гроші