При експлуатації автомобіля важливо забезпечити безпеку для водія, пасажирів, інших учасників руху. Ця умова багато в чому залежить від стану гальм, які потребують регулярної перевірки та технічного обслуговування. У запропонованому огляді розглядається, як перевірити справність гальмівної системи з урахуванням параметрів перевірки, періодичності моніторингу, інших супутніх моментів. 

Чому важливо перевіряти гальмівну систему

Протягом експлуатації, деталі обладнання схильні до природного зносу. Це особливо поширюється на гальмівні колодки. Також забруднюється гальмівна рідина, що загрожує ушкодженням вузлів гідравліки.

У міру вироблення деталей, погіршення стану вузлів знижується ефективність роботи гальм. Механізм може відмовити у важливий момент, коли необхідно швидко уповільнити швидкість або зупинитися, щоб запобігти аварії. Це особливо актуально під час руху на слизькому дорожньому покритті, за інших складних умов.

Як часто перевіряти

Своєчасна перевірка гальмівного обладнання дозволить вчасно виявити несправності з подальшим оперативним усуненням. Гальма важливо перевіряти при кожному черговому технічному обслуговуванні через 15 000 км пробігу. Періодичність окремих операцій, термін служби елементів визначаються характеристиками та конструкцією відповідної моделі, манерою керування водія, іншими умовами.

Наприклад, колодки – найбільш швидкозношувані деталі – можуть прослужити від 15 000 до 40 000 км. При цьому термін служби гальмівних вузлів на задніх колесах майже втричі вищий, порівняно з передніми, враховуючи меншу інтенсивність навантажень. Фахівці кажуть, що важливу роль відіграють також барабани гальмівної системи

Диски можуть проходити до 80000 км.

Особливо важливо уявляти, як часто потрібно перевіряти гальмівну систему на герметичність. Гідравлічне обладнання гальм необхідно оглядати щодня перед виїздом. Водій повинен переконатися, що немає слідів витоків, а рівень у бачку відповідає нормі.

На що звернути увагу під час перевірки гальмівної системи

Більш детальну перевірку гальм проводять під час щорічного технічного обслуговування. Не менш важливо розуміти, як перевірити гідравліку щодо відсутності повітря в гальмівній системі. Це може знизити ефективність гальмування. 

При ТО чекає перевірка наступних умов:

  • ступеня зношування накладок на колодках;
  • стани дисків;
  • безперешкодності руху поршнів, колодок, без підклинювання та заїдання, якщо натиснути на педаль;
  • відсутності масляних слідів на фрикційних поверхнях;
  • рівня гальмівної рідини, відсутності витоків, повітряної системи.

Обладнання необхідно ретельно оглянути, випробувати в роботі, переконатися, що всі характеристики відповідають нормі, а деталі не потребують заміни.

Звернення до фахівців необхідне, оскільки професіонали уявляють, як перевірити тиск у гальмівній системі. Майстри вимірять фактичні характеристики, зрівняють результати з нормативними значеннями для відповідної моделі автомобіля.

Через кожні два чи три роки необхідно міняти гальмівну рідину. Але точна періодичність цієї процедури залежить від вимог, що висуваються до певної моделі авто.

Як їздити після заміни колодок

Після заміни гальмівних колодок, машину потрібно обкатати певний час, виконати притирання, щоб вузли припрацювалися. І тут можна забезпечити тривалий ресурс устаткування гальм.

Гальма

Щоб притерти гальмівну систему, необхідно виконати кілька гальмування (близько двадцяти), зі зниженням швидкості з 80 до 30 км/год. При цих діях усуваються дрібні нерівності на дисках та колодках, з формуванням робочих поверхонь нових деталях. Між гальмуваннями роблять деяку перерву, щоб елементи, що труться, встигли охолонути.

Цілі обкатки – сформувати шар матеріалу на накладках колодок, що володіє необхідними експлуатаційними характеристиками, які він набуває під впливом нагріву. Спочатку після заміни вузлів, необхідно їздити акуратно, уникаючи різких маневрів. Перегрів накладок може викликати їхнє «скління», зі зниженням сили тертя, з недостатньою ефективністю гальмування

Тривалість обкатувального періоду – близько 300 км. Краще утриматися від їзди по складній, гористій місцевості, серпантинах, інших трасах, де гальмівна система схильна до підвищеного навантаження.

При регулярному контролі гальм з перевіркою стану вузлів, своєчасною заміною зношених деталей, оновленням або поповненням браку гальмівної рідини, обладнання не відмовить у відповідальний момент. Власнику важливо дотримуватися регламенту технічного обслуговування обладнання системи гальмування, адже від цього залежить життя і здоров’я всіх учасників руху.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Гроші