Ентоні Блінкен, який є Держсекретарем США, каже, що ознак того, що Росія готова припинити війну, немає.
Про це Блінкен сказав на пресконференції з главою МЗС Франції Кетрін Колонна.
“Коли йдеться про дипломатію для припинення війни, це повністю залежить від того, чи Росія дійде до того місця, де вона дійсно буде зацікавлена у припиненні агресії, яку вона розпочала, і ми не бачимо жодних доказів цього на даний момент” – сказав посадовець, додавши, що Росія подвоює і потроює свою агресію, що проявляється у мобілізації сотень тисяч росіян, фіктивних референдумах та незаконній анексії, бомбардуваннях цивільної інфраструктури.
“Отже, все вказує на те, що президент Путін, далекий від бажання займатися змістовною дипломатією, продовжує діяти в протилежному напрямку. Фундаментальна проблема, яку він має, полягає в тому, що український народ не тільки надзвичайно мужній і стійкий, він також дуже успішний у тому, щоб не тільки відбити агресію, але й повернути свою землю назад”– заявив держсекретар США.
“Українці борються за свою країну, за свою землю, за своє майбутнє. Росія – ні. Чим швидше президент Путін зрозуміє це і прийде до цього висновку, тим швидше ми зможемо закінчити цю війну” – наголосив Блінкен, запевнивши, що США будуть розглядати всі засоби для просування дипломатії, якщо побачать таку можливість.
“Звичайно, ми завжди будемо розглядати це. Але, як я вже сказав, на даний момент Росія не демонструє жодних ознак бажання займатися змістовною дипломатією” – зазначив він.