Кремація чи традиційні похорони? Цим питанням задаються багато людей, які потрапили в складну ситуацію, пов’язану з організацією похорону близької людини. У нашій культурі досить чітко визначені форми поховання померлого – це передусім похорон у християнській традиції. Ще кілька років тому в Україні кремація була невідома, але зараз зростає кількість сімей, які вирішуються на такий вид прощання. Але коли слід обирати кремацію, а коли – традиційне поховання? В Україні кремація стає дедалі все більш популярною, таку послугу – kremaciya-kiyiv в Києві і Київській області надає похоронне бюро Gravis. 

Що таке кремація тіла?

Спалення тіла, або кремація, є відносно новим методом, зважаючи на багатовікову традицію поховання тіл, хоча з’явилася вона ще в другій половині ХХ століття. У нашому культурно-релігійному середовищі надзвичайно важливим аспектом є те, що кремація дозволена Церквою. Але яка саме ця форма останнього прощання?

Говорячи простою мовою, кремація означає спалювання тіла померлого при дуже високій температурі, що призводить до повного згоряння. Вся процедура проводиться з максимальною повагою до гідності померлого та його родини. Тіло одягають у спеціальний одяг із натуральних матеріалів і поміщають у спеціальну труну для кремації. Перед кремацією необхідно надати такі документи, як скорочена копія свідоцтва про смерть та дозвіл на кремацію або заповіт на кремацію. Прах збирають в урну або спеціальний ящик, який родичі можуть забрати додому, а потім поховати в сімейній могилі або в спеціальному колумбарії. Однак пам’ятайте, що українське законодавство забороняє розкидати прах будь-де. Для цього створені спеціальні меморіальні сади, де можна поєднати померлого з природою. Однак варто враховувати, що прах буде розвіяний анонімно, без табличок і конкретного місця індивідуального поховання. З цієї причини це рішення не часто використовується.

Все частіше люди, які організовують похорони, вирішують поховати урну в сімейній могилі. Наразі можна придбати спеціальну капсулу, за допомогою якої урну можна помістити в землю та з’єднати з іншими попільничками.

Традиційний похорон у християнській культурі

У нашій країні релігійні похоронні обряди здебільшого організовуються Церквою. Традиційне поховання передбачає заупокійну месу та виставлення тіла в труні, щоб близькі могли востаннє попрощатися з покійним. Похоронні бюро відповідають за підготовку церемонії та пропонують комплекс послуг, пов’язаних з організацією похорону. У великих містах є компанії, які пропонують допомогу у виконанні всіх необхідних формальностей. Наше похоронне бюро Wojciech Rutkowski працює в Познані та Коло, але ми також надаємо наші послуги по всій країні.

Згідно з похоронною традицією, тіло померлого необхідно належним чином підготувати до похоронної церемонії. Підготовка тіла включає святковий одяг і посмертний грим. Додатково – придбання відповідної труни, підготовка місця на цвинтарі, а потім встановлення пам’ятника.

Традиційне поховання все ще є надзвичайно важливим для багатьох людей. У цьому є кілька аспектів, наприклад:

  • глибоко вкорінена традиція,
  • можливість востаннє потиснути руку і попрощатися з покійним під час церемонії поховання,
  • можливість встановлення пам’ятника,
  • саме таку форму поховання рекомендує церква.

Кремація чи традиційне поховання?

Багато хто задається питанням, коли вибрати кремацію, а коли традиційне поховання. Якщо померлий залишив після себе акт заповіту про кремацію, то справа очевидна, але все ускладнюється, коли в заповіті не вказано бажану форму похорону. Родичі померлого стикаються з рішенням організувати традиційне поховання або кремацію.

Кремація – це вибір, який стає все більш популярним – його найчастіше обирають молоді люди, тоді як традиційний похорон все ще дуже важливий для людей похилого віку та жителів менших населених пунктів. Проте все частіше ми можемо спостерігати зміни в цьому підході. Слідувати традиції чи дивитися на похоронні церемонії з іншого боку? Кремація трупа чи традиційне поховання? Які переваги та недоліки цих двох форм прощання?

Переваги кремації

Кремація – це метод, який насправді має ряд переваг. Розглянемо найважливіші з них.

  • Ціна – кремація набагато дешевша за традиційне поховання.
  • Екологія – екологічний аспект кремації дуже важливий. Особливо якщо врахувати переповненість кладовищ, пов’язану з традиційним похованням, і можливість забруднення ґрунтових вод. Урни займають менше місця і краще захищають останки.
  • Професійна організація – останніми роками формальності, пов’язані з кремацією, значно спростилися. Наша похоронна служба Wojciech Rutkowski з Познані допоможе вам пройти всі процедури кремації тіла.
  • Простіший транспорт – родина померлого вирішує таку форму поховання ще й через полегшення транспортування, що надзвичайно важливо при доставці тіла з іншої країни або при зміні місця поховання.

Важко чітко вказати недоліки кремації. В даний час цей спосіб набуває все більшої популярності, і багато хто описує цей вид похорону як красивий, вишуканий, зворушливий і відповідає приказці «з праху прийшов, в прах повернешся». Однак деякі люди бояться думки членів сім’ї або цінують похоронні церемонії з відкритою скринею. 

Варто зазначити, що кремація в Україні доступна лише в великих містах – Києві, Харкові та Одесі. У селах і невеликих містах це часто вважають екстравагантним, хоча це, швидше за все, зміниться найближчим часом.

 

Поделиться
Категорії:Гроші