Фахівці, які обслуговують ЗАЕС, повинні мати можливість виконувати свої обов’язки без загроз та тиску.

Тому голови МЗС «Групи семи» (G7) оприлюднили документ стосовно ситуації на Запорізькій атомній електростанції, і вимагають від РФ негайно повернути контроль над АЕС Україні.

Заява опублікована на сайті Міністерства закордонних справ Німеччини.

 «У цьому контексті ми вимагаємо, щоб Росія негайно повернула законному суверенному власнику, Україні, повний контроль над Запорізькою атомною електростанцією, а також над усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України для забезпечення їх безпечної та надійної експлуатації», – йдеться у заяві міністрів G7, де міністри також зазначили, що український персонал, який обслуговує Запорізьку АЕС, повинен мати можливість виконувати свої обов’язки без загроз та тиску.

 «Саме триваючий контроль Росії над станцією становить загрозу для регіону», – зазначається у документі.

Міністри заявили про підтримку зусиль генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі щодо зміцнення ядерної безпеки в Україні.

Ми є в Телеграм-каналі, приєднуйтесь! Аналітика, головні новини країни, світу.

 «Співробітники МАГАТЕ повинні мати безпечний і безперешкодний доступ до всіх ядерних об’єктів в Україні та безпосередньо і без втручання спілкуватися з українським персоналом, відповідальним за експлуатацію цих об’єктів», – додається у заяві.

Війна. Оперативна інформація станом 06.00 10.08.2022 щодо російського вторгнення

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Новини Світ