Масляна – слов’янське свято, яке за традиціею відзначається протягом тижня перед Великим постом. У цьому році вона почалася двадцятого лютого і тривала до двадцять шостого лютого включно. Весь святковий  тиждень на мешканців Запоріжжя чекало багато різноманітних тематичних концертів, смачних страв та майстер-класів.

Поделиться

Масляна – слов’янське свято, яке за традиціею відзначається протягом тижня перед Великим постом. У цьому році вона почалася двадцятого лютого і тривала до двадцять шостого лютого включно. Весь святковий  тиждень на мешканців Запоріжжя чекало багато різноманітних тематичних концертів, смачних страв та майстер-класів.

Саме масштабне святкування проводилося у неділю, 26  лютого на території Історико-культурного комплексу «700-річний Запорізький дуб». Захід мав назву свято «Козацька  Масниця». Його  організатором традиційно виступила  Всеукраїнська федерація «Спас».

Свято почалось із поздоровлення  голови координаційної ради козацтва при Запорізькій ОДА  Дмитра Сухініна  та віце-президента Всеукраїнської федерації «Спас» Костянтина Рижова.

–Ми хочемо привітати вас з Масляною. Цьому святу вже тисячу років. Наші предки, козаки, коли були в боях, не забували святкувати її кожен рік. Дай Боже, щоб сьогодні всім було добре і весело, – звернувся до присутніх Костянтин Рижов.

Потім почалися розваги. Зазвучали українскі народні пісні, були веселі танці та вірші. В концертній програмі приймали участь як і дорослі, так і малі. Потім були показові виступи шкіл бойових мистецтв та улюблені бої «Лава на лаву», в яких могли взяти участь усі бажаючі.

На загальній алеї  з початку свята продавали чай, медовуху, козацький куліш, шашлик і млинці. Святковий аромат приваблював всіх, тому черга здавалася нескінченною. Крім цього там можна було побачити вироби ручної роботи із кістки, тканей, стрічок та іншого. Мешканці міста купляли ляльок, які приносять вдачу та багатство, трав’яні суміші для лікування хвороб та багато іншого.

Про підготовку свята «Запоріжжю Вечірньому»  розповів віце-президент Всеукраїнської федерації «Спас» Костянтин Рижов: «Ми вже більше десяти років влаштовуємо подібні заходи на території історико-культурного комплексу «700- річний Запорізький дуб». Без сумніву є велика підтримка від наших співорганізаторів  – Запорізького обласного центру патріотичного виховання молоді, який допоміг у технічному забезпеченні, та з боку юних акторів, що тішили гостей своїми виступами. Звісно, під час роботи виникають певні труднощі, але ми долаємо їх, бо маємо великий досвід.

Потім всі дивилися яскраве фаер-шоу, після якого всіх запросили на спалення опудала для зустрічі весни. Його палили під гучний галас і оплески. Опудало спочатку дуже гарно загорілось, але потім розділилося на дві частини і впало. Одна частина згоріла повністью, а друга довго-довго тліла.  Після священного спалення опудала свято закінчилось.

В цілому свято «Козацька Масниця» вийшло багатолюдним, веселим і дуже яскравим. За попередніми підрахунками організаторів захід відвідало близько п’яти тисяч запорожців.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Життя міста