Спалах віспи мавп оголошений надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я.

Про це сьогодні, 23 липня, заявив голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейєс на прес-конференції за підсумками другого засідання надзвичайного комітету організації.

Зазначається, що спалах є помірним ризиком по всій планеті, крім Європи, де поширення інфекції знаходиться на високому рівні.

“За оцінкою ВООЗ, віспа мавп становить помірний ризик у всьому світі і в усіх регіонах, за винятком європейського регіону, де ми оцінюємо ризик як високий”, – підкреслив Гебрейєсус.

Повідомляється, що у світі на сьогоднішній день виявлено понад 16 тисяч випадків зараження віспою мавп.

 «Наразі зареєстровано понад 16 тис. випадків зараження у 75 країнах та територіях та п’ять випадків смерті», — зазначив голова Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Нагадаємо, що 13 липня Гебреєсус закликав усі країни світу повернутися до маскового режиму. Як він наголосив, «нові хвилі захворювань демонструють, що COVID-19 ще не закінчився».

20 липня кількість тих, хто заразився в усьому світі, становила 14 тисяч осіб у 70 країнах.

6 липня ВООЗ зафіксувала випадки зараження дітей віспою мавп. Як повідомила глава секретаріату боротьби з віспою програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Розамунд Льюїс, близько 1/3 з цих випадків на сьогоднішній день припадають на дітей віком до 10 років, а половина — на дітей віком до п’яти років. За словами Льюїс, ймовірно, діти молодшого віку заражаються внаслідок «впливу в домашніх умовах».

Сполучені Штати турбуються за життя Зеленського, бо «Кремль здатен на все»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться