Друга світова війна – найкривавіший глобальний конфлікт в історії людства, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Саме як страшну трагедію її пам’ятають і згадують в усьому світі.

22 червня 1941 року Німеччина напала на СРСР, і ці події в історію увійшли під назвою Велика Вітчизняна війна. За даними українських істориків, прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн осіб, економічні – 285 млн тогочасних рублів. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю завойована. Мільйони людей опинилися в окупації, надалі з тавром «зрадників» прийнявши на себе тягар лихоліття, поки країна збиралася із силами.

 

«Двадцать второго июня,

Ровно в четыре часа

Киев бомбили, нам объявили

Что началась война…»

 

Це слова пісні часів СРСР. У ній розказано про те, як розпочалася війна для наших бабусь, дідусів, батьків, матерів. Але ця пісня має продовження:

 

«Война началась на рассвете,

Чтоб больше народу убить.

Спали родители, спали их дети,

Когда стали Киев бомбить».

 

І, нажаль, цей жах повторюється в Україні сьогодні. 24 лютого 2022 року бомби прилетіли до Києва так само — на світанку. Тоді ж розпочалася нова реальність для українців — иповномасштабна війна із загиблими, пораненими, з вогнем, ракетами, покинутими домівками, вбитими дітьми.

Загарбники хочуть того ж, що й нацисти — якнайбільше жертв серед мирного населення. Тому й виють сирени вночі й на світанку. Усі вже зрозуміли, що в російських окупантів та гітлерівців чимало спільного: наприклад, намір швидко та кардинально вирішити «українське питання». Проте історія завжди рухається по колу. І тому є впевненість у тому, що ми переможемо «русский мир», як здолали нацизм у тій далекій страшній війні.

Кремль дуже багато перейняв у своїх попередників, забувши, що ті теж у 1941 році не вірили, що попереду у них – лише смерть та ганьба. Але зрештою «новий рейх РФ» також впаде. Вірте у себе і наших захисників! І наближайте перемогу України кожен, як може!

Коли слід чекати на контрнаступ ЗСУ в Запорізькій області розповів голова ЗОВА

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Поделиться
РубрикиПубликации