Пекін, Вашингтон. Найбільші державні нафтові компанії Китаю припинили морські закупівлі російської нафти після того, як Сполучені Штати запровадили санкції проти російських енергетичних гігантів “Роснєфть” і “Лукойл”. Про це повідомило агентство Reuters.


Вплив санкцій на Китай та Індію

  • Китайські державні компанії: Корпорації Sinopec, CNOOC і Zhenhua Oil призупинили морські закупівлі. Хоча їхній імпорт складає меншу частину загального морського потоку (близько 250-500 тисяч барелів на день), цей крок є знаковим.
  • Загальний морський імпорт: Щоденний морський імпорт російської нафти до Китаю становить приблизно 1,4 мільйона барелів. Основними покупцями залишаються незалежні нафтопереробні заводи (НПЗ), які, ймовірно, також тимчасово утримаються від нових закупівель для оцінки ризиків вторинних санкцій.
  • Трубопровідна нафта: Китай продовжує отримувати близько 900 тисяч барелів російської нафти щодня через трубопроводи, які постачають сировину переважно компанії PetroChina. Трейдери вважають цей канал менш вразливим для санкцій.
  • Індія: Індія, яка є другим за потужністю імпортером російської нафти, також збирається суттєво зменшити обсяги закупівель.
  • Велика Британія: Минулого тижня Британія вже скасувала закупівлю російської нафти після включення “Роснєфті”, “Лукойлу”, суден “тіньового флоту” та деяких китайських підприємств до свого санкційного списку.

Прогнозовані наслідки

Зменшення попиту з боку двох ключових споживачів російської нафти створить серйозні виклики для Москви та її імпортерів, змушуючи їх шукати альтернативні джерела постачання.

Очікується, що це може призвести до зростання світових цін на нафту та підвищення попиту на сировину з регіонів, які не постраждали від санкцій (зокрема, Близький Схід, Африка та Латинська Америка).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться