Президент США Дональд Трамп різко розкритикував Індію за її продовження закупівель російської нафти. У своєму дописі на платформі Truth Social він звинуватив країну в байдужості до війни в Україні та пригрозив значним підвищенням тарифів. 

Звинувачення та погрози Трампа

«Індія не тільки купує величезні обсяги російської нафти, але й продає її на відкритому ринку з великим прибутком. Їх не хвилює, скільки людей в Україні гине від російської військової машини», — написав Трамп.

Він заявив, що у відповідь «значно підвищить тариф, який Індія повинна сплатити США». Минулого тижня Трамп уже анонсував можливе введення 25% мита на індійські товари.

Позиція Індії та її економічні інтереси

Незважаючи на погрози, Індія, за словами двох урядових джерел Reuters, не збирається припиняти купівлю дешевої російської нафти. Країна переконана, що зможе задовольнити свої потреби в енергоресурсах за рахунок альтернативних джерел у разі запровадження вторинних санкцій.

Індія наразі є одним з найбільших імпортерів російської нафти, фіксуючи рекордні обсяги постачання. Деякі танкери, що потрапили під санкції США, також з’являлися у складному ланцюжку морських поставок до Індії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Політика