Канцлер ФРН висловився про «референдуми», які Росія провела на теріторії України. Шольц пояснив, що езультати “голосування” на окупованих Росією територіях України не мають значення для Німеччини.

Про це канцлер заявив в інтерв’ю газеті Neue Osnabrücker Zeitung сьогодні, 28 вересня.

“Ми не визнаємо результатів цих фіктивних “референдумів” і продовжимо підтримувати Україну з такою ж силою”, – підкреслив Шольц.

Німеччина в межах своїх можливостей підтримує Україну і водночас робить все можливе, щоби не допустити прямого конфлікту між НАТО та Росією”, – сказав Шольц.

Також він багато разів казав, що Україна отримуватиме важке озброєння радянського зразка з інших країн Організації Північноатлантичного договору, запаси якого в цих країнах будуть поступово поповнюватися сучасною західною технікою через так званий круговий обмін.

“Деякі критики поводяться так, ніби ми постачаємо тільки каски”, – додав він. За словами німецького канцлера, поставлені Києву самохідні гаубиці, системи залпового вогню та зенітні самохідні установки Gepard уже зробили “дуже важливий внесок в успіх Збройних сил України на сході країни”.

А от оголошену Путіним мобілізацію Канцлер назвав черговою помилкою президента РФ:

“Путін робить помилки за помилками. Він міг би негайно покласти край цій війні, вивівши свої війська, а потім розпочавши переговори з Києвом. Мобілізація – це акт розпачу та дещо панічна реакція на невдачі російських збройних сил на сході України”.

На питання – чи вірить він, що Путін може застосувати в Україні ядерну зброю, Шольц сказав:

“Хто знає? Але, як і президент США Джо Байден, я хочу звернутися до Росії та сказати дуже ясно: забудьте про це”, – заявив Шольц.

217 доба війни РФ проти України: оперативна інформація від Генштаба ЗСУ

 

Поделиться