Президент Украины Владимир Зеленский ответил на петицию с требованием отменить абонплату за транспортировку газа.

Петицию зарегистрировали 20 января, она набрала 35 365 голосов. Ответ главы государства появился на сайте электронных петиций 17 февраля.

Ответ Президента Украины на электронную петицию № 22/083148-эп «Требуем немедленно отменить принятое НКРЭ так называемую абонплату за транспортировку газа!», размещенную на сайте Официального интернет-представительства Президента Украины 20.01.2020 гражданином Р.Т.Федоривым.

“Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» мною розглянуто розміщену на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України 20.01.2020 громадянином Р.Т.Федорівим електронну петицію «Вимагаємо негайно скасувати ухвалену НКРЕ так звану «абонплату за транспортування газу»!», яку підтримали понад 35 тисяч громадян.
Дякую за активну громадянську позицію з актуальних питань житлово-комунальної сфери, зокрема стосовно визначення вартості послуги з розподілу природного газу для побутових споживачів та порядку їх оплати.

Слід зазначити, що відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оплата вартості послуги з розподілу природного газу фізичними або юридичними особами передбачена Законом України «Про ринок природного газу» (статті 1, 40).
Цю норму Закону імплементовано в підзаконних актах Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – Комісія), зокрема у Кодексі газорозподільних систем, затвердженому постановою Комісії від 30.09.2015 № 2494, та у Методиці визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу, затвердженій постановою Комісії від 25.02.2016 № 236.

Вартість послуги розподілу природного газу враховувалась при визначенні платежів за природний газ для побутових споживачів і до 01.01.2020, при цьому вартість цієї послуги залежала від обсягів споживання природного газу, тобто в опалювальний сезон споживачі за цю послугу сплачували значно більше ніж влітку.

Повідомляю також, що Законом України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» визначено, що саме ця Комісія здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Зважаючи на численні скарги щодо порядку визначення, нарахування та сплати вартості послуг розподілу природного газу, вважаю, що Комісія має додатково уважно розглянути це питання.
Я звернувся до Комісії з пропозицією забезпечити проведення аналізу чинного порядку визначення розміру та порядку плати за послуги розподілу природного газу з точки зору можливостей зменшення фінансового навантаження на побутових споживачів та у разі доцільності – внесення змін до відповідних актів законодавства, спрямованих на розрахунок справедливого, обґрунтованого розміру плати за вказану послугу; спрощення порядку сплати; належний контроль за дотриманням операторами газорозподільних систем законодавства щодо порядку розрахунку вартості послуги з розподілу природного газу; проведення роз’яснювальної роботи серед побутових споживачів природного газу стосовно визначення вартості послуг з розподілу природного газу і про результати поінформувати мене та автора петиції у двотижневий строк.

В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ”

Напомним: 11 февраля Национальная комиссия приняла акт, согласно которому украинцы будут оплачивать минимальную платежку за транспортировку газа даже если им не пользуются. Глава НКРЭКП Валерий Тарасюк заявил, что неподключенный к газу дом будет платить 20 гривен за транспортировку голубого топлива.

Читайте также:

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

55 − = 47