На ЗАЕС на мінах, які залишила Росія, підриваються тварини, які мешкають у санітарно-захисній зоні (2,5 кілометри), але їхня загибель поки не загрожує екосистемі. А от мор риби, який спостерігається сьогодні – це справжня загроза екологічній безпеці.

Про це каже експерт з екологічної безпеки Максим Сорока.

– Те, що ми втрачаємо тварин, які підірвалися на мінах, яких там не має бути. Це – дуже сумний факт. І такі факти є на різних територіях України. В першу чергу у заповідниках – на півночі та півдні України. Закиди щодо екоциду, закиди щодо загрози для популяцій саме від цих мін, вони є перебільшеними, – каже фахівець.

Вибухи та обстріли акваторій Каховського водосховища, призвели до руйнування сталої водної екологічної системи:

– Загинула величезна кількість іхтіофауни – риби, земноводних, які сприймали це водосховище як своє оселище. І ось це дійсно загроза для екобезпеки. Ніхто не знає, що там взагалі відбувається з об’єктивних причин. Бо, ані екологи, ані дослідники не мають доступу. Це є небезпечним. А місія МАГАТЕ, яка відбулася на ЗАЕС і представники, які там зараз перебувають, фокусуються на інших пріоритетних задачах безпеки, а не екологічних проблемах оточуючих територій, – каже Максим Сорока.

Коли очікувати новий етап у війні Росії проти України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Новини Регіон