США хотіли продати Україні чотирі військові безпілотники Grey Eagle, однак на сьогодні відомо, щ опоки що цього не робитимуть, мовляв, Пентагон побоюється, що обіцяна зброя попаде в руки РФ.

 Про це повідомляє Reuters, пише Фокус.

Відомо, що запланований продаж чотирьох безпілотників MQ-1C Grey Eagle Україні, схвалений Білим домом ще в березні, призупинений із міркувань національної безпеки США. Ці безпілотники спочатку призначалися армії США.

Відомо, що проти постачання в нашу країну ціх безпілотників виступило Управління з безпеки оборонних технологій Міністерства оборони США, саме вони займаються охороною секретних військових технологій, щоб вони не потрапили до рук потенційного супротивника.

Відмову від продажу бойових літальних апаратів Україні військові експерти Пентагону виправдовують тим, що такі технології, як радар та оптико-електронна система безпілотника і потрапить до рук росіян і це створить загрозу для національної безпеки США.

За словами джерел, цю можливість не розглядали після ухвалення первинного рішення про продаж і про неї заговорили в Пентагоні нещодавно.

“Перевірка технологічної безпеки є стандартною практикою для передачі оборонних технологій США міжнародним партнерам. Кожне окреме таке питання розглядається індивідуально і про висновки експертів стає відомо тим, хто затверджує передачу чи продаж обладнання”, — каже представник Міністерства оборони США Сью Гоф.

За словами джерел агентства, чи відбудеться продаж безпілотників Україні, зараз вирішують найвищі військові чини Пентагону. Але коли приймуть якесь рішення, поки не відомо.

Одним з варіантів розв’язання проблеми може стати заміна високотехнологічного обладнання безпілотника на щось простіше, але на це можуть піти місяці, заявило одне з джерел Reuters. Якщо рішення про продаж все-таки буде позитивним, то Конгрес США може його заблокувати, хоча це і малоймовірно.

Російські загарбники планують пустити потяг по захоплених територіях України

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Новини