В Запорожье продолжается реализация мероприятий, направленных на предупреждение распространения коронавирусной инфекции. Ситуацию прокомментировал на своей публичной странице в социальной сети «Фейсбук» городской голова Владимир Буряк.

Медицинские учреждения города получили тесты для проверки возможных случаев заболевания. Ожидается полученияе очередной партии тестов, дополнительных средств индивидуальной защиты для медиков, первой партии приобретенного дополнительного медицинского оборудования. Медики получили право на первоочередной проезд в общественном транспорте города. Решен вопрос подвоза медиков, которые проживают в прилегающих к Запорожью районах, но работают в городских больницах. О последних событиях, мероприятиях реализуемых в Запорожье в рамках борьбы с городской голова Владимир Буряк написал на своей публичной странице в социальной сети «Фейсбук»:

«На цю годину в Запоріжжі 6 підтверджених випадків коронавірусу. Всі хворі приїхали з-за кордону та були госпіталізовані до обласної інфекційної лікарні. Хочу повідомити, що після успішного курсу лікування повторний ПЛР-тест однієї з пацієнток показав негативний результат.

Останнім часом різко зросла кількість бажаючих зробити тест на коронавірусну інфекцію, причому навіть від тих, у кого немає симптомів, і хто не бував закордоном. Звертаюся до всіх запоріжців: паніка – останнє, що зараз потрібно і вам, і медикам, які щодня працюють в посиленому режимі! Залишайтеся вдома, виконуйте загальні рекомендації медиків і все буде гаразд! Якщо почуваєтеся погано, звертайтеся до сімейного лікаря, а в разі наявності температури 38 градусів, сухого кашлю, якщо вам важко дихати та ви були закордоном останнім часом – телефонуйте в «швидку».

У Запоріжжі прийнято всі необхідні міри для лікування хворих. У лікарнях є тести, найближчим часом отримаємо ще. Наступного тижня буде поставка засобів індивідуального захисту для медиків. На жаль, ми стикнулися з тотальним дефіцитом якісних і сертифікованих товарів. Також найближчим часом очікуємо першу поставку медичного обладнання. Замовлено вже близько 50 одиниць – від пульсоксиметрів до УЗД легень.

На сесії ми виділили 100 млн грн, які вже спрямовано на першочергові потреби. Зокрема на придбання додаткових тестів та ще 25 до 63 наявних апаратів швидкої вентиляції легень і 25 моніторів пацієнта, двох апаратів для механічної дезінфекції великих площ, термічного генератора, генератора холодного туману, реагентів для лабораторної діагностики, а також купівлю засобів індивідуального захисту та дезрозчинів для лікарів тощо.

Є домовленості з медичним університетом, який допоможе відділенням інтенсивної терапії обладнанням, а головне – спеціалістами.

Крім того, вирішено питання щодо підвезення медичного персоналу на роботу. По-перше, медикам надано першочергове право на проїзд у громадському транспорті за наявності посвідчення. Тож прошу всіх пасажирів ставитися до цього з розумінням і пропускати поза чергою тих, хто їде рятувати життя іншим. По-друге, лікарні отримали кошти на паливо для забезпечення підвозу своїх працівників з районів області, а для лікарні екстреної та швидкої допомоги організовано спецрейси за чотирма маршрутами.

Неприємно це визнавати, але останнім часом на темі коронавірусу дуже багато спекуляцій. Іноді складається враження, що в людей, які пишуть у соцмережах абищо – гарячка. Але сподіваюся, що вони все-таки здорові, а ви вже навчилися відрізняти офіційну інформацію від фейкової. Буду й надалі тримати вас у курсі справ. Ще раз прошу: залишайтеся вдома!»

Читайте также:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Життя міста