Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

“Наша мета – побудувати 7,1 ГВт нових потужностей відновлюваних джерел енергії, переходячи на ринкові моделі стимулювання “зеленої” енергетики, зокрема зелені аукціони. Ми також плануємо на першому етапі встановити 750 МВт потужностей, що акумулюють. Це підвищить стабільність енергетичної системи”, – розповів міністр енергетики Герман Галущенко, підкресливши, що зелена трансформація буде в центрі повоєнного оновлення України, при цьому декарбонізацію енергетичного сектору України планується проводити, зокрема, завдяки розвитку безпечної та вуглецево-нейтральної ядерної енергетики.

Крім того передбачається поетапна відмова від вугільних електростанцій, розвиток відновлюваних джерел енергії, розгортання акумулюючих потужностей, при цьому вагомий внесок у зелену трансформацію може зробити розвиток водневої енергетики.

“Ми розглядаємо 10 ГВт експорту водню з України до ЄС, що окреслила Єврокомісія як наш стартовий показник”, – зазначив міністр.

Здобувши статус кандидата на вступ до Європейського Союзу, Україна має думати про досягнення цілей Європейської зеленої угоди одночасно з іншими державами ЄС.

“Ми розроблятимемо нашу політику з повною повагою до європейського законодавства, наших майбутніх зобов’язань щодо членства в ЄС і в повній координації з нашими європейськими партнерами”, – підсумував Галущенко.

Близько 20 ракет для ударів по території Україні приготувала РФ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Новини