Морські археологи виявили на дні океану древній храм. За припущеннями істориків йому приблизно 2000 років.

Він розташований навпроти затоки Поццуолі поруч з містом, яке в Римській імперії мало славу сучасного Лас-Вегаса.

За часів процвітання в Римській імперії місто це називалося Байї. Тут розважалася вся римська еліта. Уявіть тільки “модний” за мірками того часу курорт на березі моря привертав до себе багатих римлян. Вони будували тут вілли, відпочивали в гарячих джерелах, влаштовували дорогі розваги.

У Байї вілли будували й для самих імператорів: Цезар, Нерон, Андріан, всі вони любили тут відпочивати. Сенека називав місто притулком “пороку” і радив усім уникати його. Це було 2 тисячі років тому, а сьогодні курорт перетворився на підводний археологічний парк.

Підводні археологи й не здогадувалися, що на іншій стороні затоки в затопленому поселенні Путеолі розташований храм. Дослідники кажуть, що ділянка під водою просто величезна. У неї двокілометрова берегова лінія, заповнена спорудами. Збереглися мозаїка, статуї та майже всі будови.

Мікаеле Стефаніле і його колеги займаються вивченням даної місцевості з 2021 року. Вони хочуть створити детальну карту цього району. Команда використовує багато методів, щоб виконати задумане: розкрити справжні масштаби Поццуолі і Путеолі, а також вивчити знайдений храм.

Про храм відомо, що його будівництвом займалися не тільки місцеві жителі, а й вихідці з Середньої Азії. До нього доклали руку і набатейські купці. Набатейці — це древній народ, що проживав в Північній Аравії й південному Леванті.

Перші свідчення про набатейський храм історики знайшли в написах 18 століття. У Путеолах виявили вівтар з написами, що прославляють бога Дусаресу. І це все стало можливим завдяки роботі дайверів.

Джерело

Українські військослужбовці зможуть піти у відпустку під час війни

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Світ