На Чорнобильській АЕС стався блекаут через обстріл енергоінфраструктури у Славутичі
Внаслідок російських обстрілів енергетичної інфраструктури в місті Славутич, на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) стався блекаут. Про це 1 жовтня 2025 року повідомило Міністерство енергетики України. Загроза для Нового безпечного конфайнмента Відключення електроенергії на об'єктах ЧАЕС призвело до надзвичайної ситуації, оскільки знеструмленим виявився Новий безпечний конфайнмент (НБК) — ключовий об'єкт, який забезпечує ізоляцію зруйнованого четвертого енергоблоку. НБК критично важливий, оскільки він запобігає викиду радіоактивних матеріалів у навколишнє середовище. Знеструмлення сталося через стрибки напруги, спричинені атакою росіян по підстанції у Славутичі. Наразі фахівці екстрених служб проводять роботи для якомога швидшого відновлення електропостачання на об'єктах ЧАЕС. Раніше повідомлялося що ЧАЕС встигла пережити другу…
