Фінансові ринки готуються до історичної події — появи першого у світі трильйонера. Найближчим кандидатом на цей статус вважають засновника SpaceX і Tesla Ілона Маска. Попри рекордні оцінки його компаній, до трильйона йому поки що бракує кількох мільярдів.

За даними Bloomberg, якщо SpaceX вийде на біржу з ціною акцій близько $135, статки Маска сягнуть приблизно $988 млрд. Але навіть невелике зростання вартості акцій може змінити ситуацію: при ціні $138 за акцію він автоматично стане першим трильйонером світу.

IPO SpaceX

  • Торги акціями SpaceX мають стартувати 12 червня.
  • Компанія планує залучити близько $75 млрд, що більш ніж удвічі перевищує попередні рекорди IPO.
  • Оцінка SpaceX базується на рівні $1,03 трлн, враховуючи інвестиційні раунди та об’єднання з AI-компанією xAI.

Tesla як другий ключ

  • Якщо акції Tesla повернуться до рівня понад $445, Маск може подолати трильйонну позначку навіть без стрімкого зростання SpaceX.
  • Для цього потрібно зростання приблизно на 5% від поточного рівня.
  • Аналітики пов’язують коливання курсу з новинами про плани OpenAI створити конкурента роботу Optimus від Tesla.

Поточний стан

Наразі статки Маска оцінюються у $726 млрд. Його шлях до трильйона залежить від успіху IPO SpaceX та динаміки акцій Tesla.

Раніше повідомлялося, що Маск отримає бонус, якщо на Марс переїде 1 млн осіб.

 

Поделиться
Категорії:Світ