1 вересня стартує щорічний міжнародний конкурс фотографій об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». Він визнаний Книгою рекордів Гіннесса найбільшим фотоконкурсом у світі.

Мета проекту – зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року конкурс проводиться в 30 країнах. Українська частина проводиться увосьме, до участі запрошуються всі охочі – аматори та професіонали. Конкурсний список складається з понад 87 тисяч пам’яток історико-культурної спадщини всіх регіонів України. За сім років конкурсу було завантажено понад 250 тисяч вільних фотографій пам’яток культури.

Для участі у конкурсі потрібно зареєструватися у Вікісховищі – одному із сестринських проєктів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища у період з 1 по 30 вересня. Вони можуть бути зроблені будь-коли: як під час конкурсу, так і до нього. Головне, щоб учасники подавали на конкурс лише власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам’ятки.

Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу в цілому, авторами найкращих фото з кожного регіону, учасниками, які зняли найбільшу кількість пам’яток, та переможцями спецномінацій. Окремо відзначатимуться автори, які вперше беруть участь у конкурсі.

Читайте также:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться