Чимало жінок звертаються до гінеколога тільки у зв’язку з вагітністю та необхідністю стати на облік або коли турбують ознаки гінекологічних захворювань. Але у такому медичному закладі, як жіноча консультація в Білій Церкві, можна також пройти щорічний профілактичний огляд гінеколога. 

Складові профілактичного огляду гінеколога

Профілактичний огляд гінеколога зазвичай поєднує консультативний та діагностичний прийом. Хоча у деяких медичних закладах Білої Церкви консультативні послуги надаються окремо. Так, у медичному центрі «MedHealth» жінка має можливість отримати професійну консультацію, відповіді на всі питання, пов’язані зі статевою сферою, менструальним циклом, контрацепцією, але не проходити огляд, така послуга коштує трохи дешевше, ніж консультація в комплексі з оглядом.

На відміну від консультації, основною метою профілактичного огляду є діагностика прихованих захворювань, що можуть досить довгий час не проявлятися вираженими симптомами. Якщо проводиться комплексне гінекологічне обстеження, під час огляду на кріслі гінеколог бере мазки для дослідження на мікрофлору (метод діагностики статевих інфекцій) та для проведення ПАП-тесту (метод діагностики раку та передракових станів).

Що таке ПАП-тест

Тест або мазок Папаніколау – цитологічне дослідження мазка, взятого з поверхні слизової оболонки шийки матки та цервікального каналу. У лабораторії мазок, нанесений на предметне скло, обробляють спиртовим розчином для фіксації, а потім додають спеціальні барвники та вивчають під мікроскопом будову, розташування клітин. Атипові та ракові клітини забарвлюються не так, як нормальні, тому добре помітні. Спеціаліст у лабораторії здійснює підрахунок таких клітин та оцінює враженість змін. Окрім нормального стану клітин, типового для здорової жінки, ПАП-тест дозволяє виявити:

  • атипові клітини, що вказують на запальний процес;
  • клітини з ознаками злоякісного переродження – маркер легкої, помірної чи тяжкої дисплазії, передракового стану;
  • ракові клітини, що при інвазивній карциномі шийки матки утворюються у значній кількості.

В залежності від кількості атипових клітин та їх розташування лікар може поставити жінку на диспансерний облік або призначити хірургічне лікування. Для уточнення результатів можуть призначатися додаткові лабораторні дослідження, але ПАП-тест є першим етапом діагностики.

Поделиться
Категорії:Здоров'я