В результаті утворення сольових відкладень у сечових шляхах розвивається сечокам’яна хвороба. З часом сіль твердіє та набуває форми піску, а потім утворюються камні. Такі камні, як правило, локалізуються у сечовому міхурі, сечоводі. Також часто зустрічається пісок в нирках

Під час лікування використовуються рослинні препарати, які покращують уродинаміку, знімають запалення і протистоять трансформації кристалів солі в камні великого розміру. Саме тому важливо слідкувати за своїм здоров’ям та своєчасно звертатися за консультацією та допомогою.

Чому виникає пісок у нирках

Частіше за все причинами виникнення піску у нирках є генетичні чинники, запальні процеси або порушення обміну речовин. Також можуть бути інші фактори, що провокують виникнення патологій:

 •  цистит, пієлонефрит та інфекції сечових шляхів;
 • хірургічні втручання;
 • хронічні захворювання нирок;
 • вікові особливості (клімакс у жінок, запалення простати у чоловіків).
 • незбалансоване харчування при споживанні молочних продуктів та вуглеводів.

Як проявляються симптоми захворювання

Якщо у вас з’явилися болі  в попереку, ви маєте відразу прийти до сімейного лікаря або уролога, пройти обстеження та дізнатися щодо наявності чи відсутності каменів у сечовому міхурі або сечоводі.

Додатковими симптомами захворювання можуть бути:

 • печіння при сечовипусканні або різі. Це виникає в результаті дряпання слизової оболонки сечових шляхів дрібними сольовими кристалами;
 • тягнучі болі, що виникають у ділянці нирок або попереку;
 • сеча може змінити колір, або з’являться кров’яні чи каламутні домішки;
 • больові відчуття під час виходу каменів;
 • температура 37-37,5оС через наявний запальний процес.

Як відбувається процес лікування

Якщо випадок запущений, то камні в нирках виводяться цистоскопом. Також пацієнтам пропонують подрібнення ультразвуком. Але щоб запобігти оперативному втручанню, необхідно завчасно звертатися до лікаря та починати лікування, коли вони ще дрібні як пісок чи сіль. В такому випадку вони виходять природнім шляхом і не доставляють дискомфорту.

Під час лікування піску у нирках можна приймати препарати рослинного походження, завдяки яким можливо зупинити в подальшому процес утворення каменів. Головне пам’ятати: не можна займатися самолікуванням і при перших ознаках потрібно звернутися до лікаря, який призначить правильне лікування після повноцінного обстеження.


 Література:

 1. Ермоленко Т.И. Перспективы применения фитопрепаратов в лечении мочекаменной болезни. – К., 2014. – 106 с.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Здоров'я