Коли я переїжджала жити до Києва, мене дуже тішила перспектива мого культурного розвитку. І я не помилилась. Мене, як людину, яка завжди захоплювалась мистецтвом, вразила велика кількість цікавих місць: починаючи театрами, виставковими залами, і закінчуючи виставою-епатаж.

Поделиться

Коли я переїжджала жити до Києва, мене дуже тішила перспектива мого культурного розвитку. І я не помилилась. Мене, як людину, яка завжди захоплювалась мистецтвом, вразила велика кількість цікавих місць: починаючи театрами, виставковими залами, і закінчуючи виставою-епатаж.

Взагалі, що таке мистецтво? Яка його роль в житті сучасної людини? Чи можливо залишатися «в тренді», відвідуючи театральні вистави?
На мою думку, мистецтво – це те, що духовно підносить людину і наближає її до прекрасного.

Нещодавно мені довелося відвідати театр, а точніше кажучи, побувати на виставі «Танець Делі». Мені сподобався незвичайний сюжет і чудова гра акторів. «Танець Делі – це мінімалістична за формою, проста та врівноважена вистава, яка відповідає на глибокі питання людської свідомості», – так було написано на афіші. І дійсно, виходячи з театру, я активно аналізувала у голові все побачене. Можливо, динамічний сюжет не є обов`язковим. Статичні дії в «обмеженому» просторі змушують нас дивитися глибше.

Я була приємно здивована, коли у натовпі дорослих людей, які прийшли до театру, знаходились ще зовсім юні обличчя підлітків. Не знаю, чи вони прийшли сюди по своїй власній волі, чи їх змусили батьки… Але цей час, безперечно, вони провели з користю.

І взагалі, я спостерігаю за місцями, які відвідує наша молодь. Якщо взяти до уваги «культурні», так, її там можливо знайти. Я вже казала про театр, наведу інший приклад… Кіно. Це місце,напевно, вона відвідує найчастіше. Тут зустрічаємо контингент віком від 13 років. На моє розуміння, у цьому немає нічого поганого. Знаходяться ті, кого цікавлять новинки світу кіно, а це також свого роду мистецтво.

Якщо казати про старших за 18, таких можна знайти на виставках живопису. Тут вже задача складніше. Просто прийти і продивитися усі представлені картини, може будь-хто, а ось отримати від перегляду естетичне задоволення, під силу не кожному дорослому. Днями я відвідала виставку художниці Ніни Мурашкіної про смерть страхів і відродження надії на любов – «I`m not afraid».

Взагалі мені подобається столиця тим, що нікому немає справи до того, як ти одягнений, які ресторани відвідуєш, яку музику слухаєш, чим займаєшся у вільний час. І справа не в тому, що тут цілком поважають вибір кожного. Просто всім все одно, як ти виглядаєш і які в тебе вподобання. Можу сказати одне: киянин точно не буде зважати уваги навіть на найекстравагантніші образи, а тим паче критикувати їх. Це можуть зробити «модник» чи «модниця», які самі нещодавно приїздили до Києва і вже встигли придбати одну єдину брендову річ, на яку довелося накопичувати гроші протягом місяця і відмовляти своєму шлунку. Отже, моду в столиці кожен диктує собі особисто.

Як людина, що живе у столиці зовсім мало, можу сказати – почуваю себе цілковито вільною від рамок сучасності. У маленькому містечку, звідки я родом, засуджують абсолютно все: починаючи від того, які кінострічки ти волієш дивитися, закінчуючи кольором твоїх шкарпеток. Київ – це місто, де сьогодні ти йдеш на балет, а вже завтра трясеш головою на рок-фестивалі. Тут не знаходиться місця для зневажливих поглядів. Якщо це робити, то голова піде обертом від всього того, що можна розкритикувати.

Культурне життя в столиці вирує цілодобово. Знаходяться прихильники модерного мистецтва і ті, хто у метро слухає Шопена. Вік не грає ніякої ролі. Так, можу зауважити, що тут розібратися в людині та її вподобаннях досить важко. Вона тримає в руках книгу Любко Дереша, а в наушниках лунає російський реп. І це нормально, і зовсім не дивує, лише повинен пройти час і вам буде цікаво дискутувати на тему імпресіонізму Клода Моне.

Я вважаю, що якщо душа людини дійсно лежить до мистецтва, то неважливо в якому місті вона живе. Завжди буде можливість доторкнутися до прекрасного, було б лише бажання простягнути руку.

Катерина Білокінь

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться