Слуховий апарат — це електронний пристрій, призначений для покращення слухової функції осіб з порушеннями слуху. Він працює за принципом перехоплення, посилення та передачі звуку у внутрішнє вухо користувача. Якісний слуховий апарат відрізняється чіткістю звучання, довгим терміном служби та зручністю в користуванні. Продуктивність конкретного пристрою оцінюється показниками спектрального діапазону, чутливістю мікрофона та надійністю акумулятора. Великий перелік факторів, що впливає на оптимальність вибору, є прямим показом підібрати модель виключно разом з фахівцем. 

З якими результатами досліджень потрібно звертатись в магазин з продажу слухових апаратів?

Хоча сьогодні спокійно можна придбати будь-яку модель в інтернет-магазині слухових пристроїв, але це медичний прилад, який потрібно купувати лише за рецептом лікаря. Спеціаліст, який визначає потребу в коригувальному пристрої, – це сурдолог. Він спеціалізується на діагностиці, лікуванні та корекції порушень в слуховій системі. На основі його досліджень формується аудіограма – це графічне зображення результатів аудіологічного тестування. Вона створюється на основі відгуків пацієнта на різні частоти та інтенсивності звуків. Це апаратна методика, яка визначає ступінь втрати слуху на різних частотах.

OLyTiSMBj4ykvK1K6XKZQ6bwN3qAk9zE4egSu2ljXU-hapXvTxTGzFVt2KxYqLTpG0yAQlCmT3Hbu3U6e2YMHkwPWZSSeKVUudcbeOZ1g_wdK378Ooi9EO58h9klXHng3P2EsqnM08h1LeZBimUXpjc

Додатково можуть проводитись такі дослідження:

  • тимпанометрія — вимірює рухливість барабанної перетинки;
  • отоакустична емісія — вимірює відгуки вуха на певні звукові стимули;
  • ведення аудиторних відповідей на стимули різної інтенсивності.

В магазин потрібно звертатися з результатами досліджень, які надасть сурдолог. Аналізуючи їх, аудіометрист допоможе зробити якісні рекомендації серед асортименту. Рекомендовано від самого початку звертатися в медичний заклад, в якому працюють фахівці з підбору та налаштування, а також представлений широкий асортимент апаратів. По такому принципу працює Центр Слуху. Пам’ятайте, що самостійний вибір може призвести до того, що апарат не відповідатиме індивідуальним потребам людини та заподіє шкоду здоров’ю.

f4nYUrCiNf6BbgA9stPtQnqYUgdWXThDYilYo2CLCEAx552cM4W76qqPlerNRjErK6ATaUn34pnzYJeuTLcsRswFta3-6vUXRIn49puwcO9isgw_jPaHvcz25-QwR0Mbw8jlCuJTsFJXKRP-Eg1i72M

Якими параметрами визначається якість звуку, яку транслюють слухові апарати для дітей та дорослих?

Людина з втратою слуху може не пам’ятати, як звучать реальні звуки, тому при використанні корегуючого пристрою, відчуття можуть здаватися спотвореними. Виробники слухових апаратів намагаються зробити звук якнайбільш природнім, але його сприйняття  завжди залишається індивідуальним та залежить від особливостей організму кожної людини. В результаті оцінка якості звуку є суб’єктивною і може відрізнятися в різних пацієнтів. Тому перед тим, як купити слуховий апарат, потрібно провести оцінку таких параметрів та вивчити їх відповідність до аудіограми:

  1. Частотний діапазон — чим він ширший, тим краще апарат може відтворити високі та низькі звуки.
  2. Відношення сигнал/шум — цей параметр визначає, наскільки добре пристрій покращення слуху відсіює фонові шуми, щоб користувач міг чітко чути розмову або інші важливі звуки.
  3. Кількість каналів — прилади з більшою кількістю каналів мають можливість працювати на різних частотах.
  4. Відгукові системи – опція, при якій автоматично регулюється гучність звуку в різних ситуаціях.
  5. Технологія зменшення шуму — функція для зменшення різних видів шумів, таких як вітер або транспорт.
  6. Простота використання — для дітей та людей літнього віку важливо, щоб апарат був легким в управлінні та носінні.

Налаштування слухового апарату проводитися слухопротезистом. Він адаптує пристрій відповідно до результатів аудіограми та індивідуальних потреб, забезпечуючи оптимальний досвід користування. Тому навіть, якщо апарат був куплений в інтернет-магазині, має відповідні документи якості та гарантії, щоб його налаштувати, треба звернутися до фахівця. На сайті sluh.com.ua є інформація про те, до якого спеціаліста краще звернутись.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Здоров'я