Підтримка належної маси тіла, покращення фізичної форми, зміцнення м’язів і суглобів, підтримка та зміцнення імунної системи, покращення якості сну, краща пам’ять – ось лише деякі з багатьох переваг бігу. Однак, окрім цих яскравих сторін, є й темніші, до яких, зокрема, відносяться: перевантаження і травми. Тому так важливо правильно вибрати кросівки, які є найважливішим елементом екіпіровки бігуна. 

Правильно підібрані чоловічі кросівки для бігу на сайті https://extremstyle.ua/ua/catalog/vzuttya-dlya-bigu/filters:pol-2=muzhskoy-2 забезпечують безпеку і комфорт під час тренувань. Хоча здається, що вибір кросівок – справа нескладна, ви повинні пам’ятати, що не кожне спортивне взуття підходить для бігу, і вкрай важлива їх індивідуальна посадка. Варто подбати про правильне взуття, адже воно захистить нас від надмірних ударів і перевантажень, які негативно позначаються не тільки на наших ногах, а й на інших м’язах і суглобах. Добре підібране взуття не відразу означає вибір моделей найвищого цінового діапазону, важливо, щоб воно відповідало нашим потребам.

5 речей, на які слід звернути увагу, купуючи кросівки

Розмір взуття

При виборі кросівок розмір має значення, і це дуже важливо. Забудьте про ідеальне взуття. Розмір слід вибрати такий, щоб між великим пальцем і кінчиком взуття залишався відстань 0,5-1 см. Це захистить нас, серед інших проти випадання нігтів, пухирів і мозолів, надмірного зморщування пальців, що викликає неприродні рухи. Взуття ні в якому місці не повинно здавлювати нашу ногу, тому також варто звернути увагу на ширину взуття.

Тип стопи

Так ми перекочуємо ногу під час бігу. Розрізняють три основних профілі стопи: нейтральний, супінаційний (перекочування відбувається по зовнішніх краях стопи), пронаційний (стопа повернута всередину, надмірно перекочується всередину). У нас є два основних типи взуття, адаптовані до індивідуальних профілів: нейтральне та стабілізуюче. Перші не мають додаткових посилень і призначені для людей з нейтральними і супінуючими стопами. Пронатори, з іншого боку, повинні шукати взуття з додатковою підтримкою, щоб обмежити надмірні рухи суглобів усередину. Якщо ми будемо бігати у взутті, яке не відповідає профілю стопи, це вплине на поглиблення дефектів опорно-рухового апарату, що збільшить ризик перевантаження та травм.

Амортизація

Чим більша наша вага, тим більшою має бути амортизація нашого взуття. Він захищає наші суглоби, м’язи та сухожилля від перевантажень, які виникають, коли стопа торкається землі. Амортизація також має велике значення при виборі асфальтових або бетонних тренувальних маршрутів, вона зменшує вібрацію, яку відчуває тіло під час кожного кроку, і поглинає силу удару, коли стопа контактує з землею. Також варто звернути увагу на дроп, тобто різницю перепаду висоти між висотою каблука та висотою передньої частини взуття. Для людей, які займаються бігом «з каблука», найбільше підійде взуття з добре амортизованою п’ятою, тобто моделі з перепадом близько 10-12 мм. Якщо ми біжимо від середини стопи, доречними будуть значення близько 6-8 мм, які мають невелику підтримку для п’яти.

Поверхня для бігу

– Вибираючи правильне взуття для бігу, ви також повинні знати, де ви будете проводити більшу частину своїх тренувань. Велике значення має поверхня, по якій ми будемо бігати. Для бігу в «міських джунглях» варто вибирати моделі для бігу по твердому покриттю, які забезпечують кращу амортизацію. Однак для тренувань на лісових або гірських доріжках варто вибирати позашляхові кросівки (можна підібрати правильний протектор для місцевості) підвищеної стійкості. Ви також можете використовувати диференціацію для кросівок і кросівок. Кросівки мають меншу вагу, невеликий перепад, гнучку піну та гарантують більшу динаміку, ніж кросівки. Втім, для бігуна-початківця ця відмінність не настільки важлива, адже кросівки так само добре підійдуть під час змагань.

Комфорт

Кожен сприймає це по-різному, але важко бігати у взутті, яке викликає дискомфорт. Тому перед покупкою взуття варто її приміряти, походити в ній і трохи побігати. У правильно підібраному взутті ніщо не повинно заважати і щипати. Під час тренувань ми повинні зосереджуватися тільки на бігу, а не на негативних відчуттях, які доставляє нам неправильно підібране взуття.

Правильно підібране бігове взуття є запорукою успіху та реальним фактором, що зменшує ймовірність травм. Кількість доступних брендів, що випускають спеціалізоване бігове взуття, досить велика, тому кожен має можливість використовувати широкий спектр різноманітних моделей з використанням різноманітних технологій. Кожен обов’язково знайде взуття, яке відповідає його вимогам і потребам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Style