Люди, що контролюють вагу тіла, подеколи вживають сечогінні ліки. Це здається ефективним: ввечері прийняти препарат, а вранці побачити, що вага знизилася на кілограм. Однак ця група ліків не призначена для коригування фігури, тож їхній вплив на вагу та сантиметри опосередкований. Приймати сечогінні препарати слід тільки після консультації з лікарем, враховуючи особливості стану здоров’я. Певним категоріям людей засоби для виведення рідини протипоказані, для інших можуть створювати ризики.

 

Як діють сечогінні ліки

Препарати на кшталт «Торасеміду», «Верошпірону» та «Фуросеміду» виводять з організму рідину. Вони впливають на роботу нирок та обмін речовин. За механізмом дії засоби цього типу відрізняються, хоча принцип однаковий: засоби блокують всмоктування калію та натрію. 

Найнебезпечніша помилка — під час придбання діуретика для схуднення віддати перевагу найдоступнішому за ціною. Це може спричинити шкоду ниркам, серцю, зумовити зневоднення та навіть порушити гормональний баланс. Тож вживати сечогінні можна тільки за медичних показань після консультації з лікарем.

426FRLdiB1N7Ig0lWyk7A0ru9WXlkndtMWJH-j4N-JfGjjOFn7kQ8c7WTxT_FYdJ6tzRrVwaRdeTUYJ4Yy5cr8HqvOEXdlY3AEDSX8PA0jy3rhyoqtEeBLrv-7LzVbzW9XPgK_IsXEZoQIUIvvKeicaFzhiZXxiuRewiZPA4hkw8RsxJJwIABAvZUw

Кому треба вживати сечогінні з обережністю

Зважаючи на вплив діуретиків на життєво важливі процеси, є категорії людей, яким вживати ці ліки або не можна взагалі, або лише за обов’язкового контролю дії препаратів. Сечогінні не рекомендовані:

  • вагітним жінкам та матерям, які годують груддю — досі не з’ясовано, як діуретики впливають на дитину;
  • хворим на цукровий діабет — втрата рідини призводить до різкого зниження рівня глюкози в крові;
  • людям, які страждають на серцево-судинні захворювання — вимивання з організму калію та натрію здатне порушити серцевий ритм.

Обережно слід вживати сечогінні людям, в яких «скаче» тиск. Діуретики — один із засобів допомоги при гіпертонічному кризі, тому що вони швидко знижують тиск. Якщо спостерігається головний біль, запаморочення, треба негайно виміряти показники тиску та звернутися до лікаря.

Як вживати сечогінні засоби для схуднення

Діуретики власне на вагу не впливають. Вони лише призводять до втрати ваги коштом виведеної з організму рідини. Кількість та розмір жирових клітин не змінюються. Відповідно ефект схуднення швидкий, але ілюзорний. Людина за три дні втратила три кілограми, але стійкого результату не буде: вага неодмінно повернеться. Вживання діуретиків несе більше ризиків, ніж користі.

Якщо ж людина ухвалила рішення про виведення зайвої, як їй здається, рідини, то варто дотримуватися наступних правил:

  • краще приймати таблетки вранці, ніж ввечері, хоча це незручно, адже туалет доведеться відвідувати частіше, ніж зазвичай;
  • до раціону слід додати продукти, що містять підвищену кількість калію та натрію (банани, горіхи, рибу).

Більш дієвим засобом позбутися зайвої ваги є збалансування раціону та помірні фізичні навантаження, побудовані за грамотною програмою. Така стратегія принесе стійкий ефект без зайвих випробувань для організму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Здоров'я