Унікальна персональна виставка фантастичних творів і картин-плакатів Сергія Липовцева «Алхімія міфологем», який за допомогою міфів Давнього Єгипту та Греції звертаються до глядачів та експозиція майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Художня майстерня» одночасно відкрилися у Запорізькому художньому музеї.

Усе життя – це міф! Запоріжців дійсно здивував Сергій Липовцев своєю персональною виставкою «Алхімія міфологем».

Як стверджує сам художник, рішення виставлятися в музеї було спонтанним. Зазвичай він показує свої роботи на пл. Маяковського. Він погодився на спільну пропозицію, яка надійшла від директора художнього музею Інги Янкович та голови Запорізького міського об’єднання «Колорит» Олени Сауріної.

Сергій Липовцев – художник досить впізнаваний не лише за живописною манерою, але за тематикою творів. Родзинка колекції – картина «Наш ангел» (змішана техніка: акварель, темпера, акрил, аплікації).

У деяких його фантастичних героїв досить великі виразні очі. А у «Сфінкса» – дзеркальні. Усі герої дивляться прямо на вас, як у стінописах давніх єгиптян, або заплющені, «мов сплять та бачать дива». Ідея у тому, щоб людина, яка дивиться на твір мистецтва, зрозуміла, що таємниця – вона сама!

Він закінчив Харківську державну академію дизайну і мистецтв. Учасник багатьох національних проектів та виставок в Австрії, Бельгії, Бразилії, Німеччині, Польщі, Турції, Франції, Чехії , США , Кореї, Японії.

– Мої виставки подорожують світом і я вважаю, що українське мистецтво має розширювати як географічні кордони, так і кордони сприйняття, – говорить Сергій Липовцев, який демонструє ретроспективу своєї творчості з 1990 до 2018 рр. – До «Алхімії міфологем» ввійшли роботи різних років, об’єднані однією темою. Я ще з юності цікавився міфами різних країн, історією походження цивілізації. Не намагаюся просто ілюструвати міфи, це скоріше моє переосмислення, спроба створити власний вимір. Іншу реальність, яка буде викликати певні роздуми і емоції.

Директор Запорізького художнього музею Інга Янкович вважає виставку Сергія Липовцева знаковою і своєчасною і сподівається, що вона зацікавить як інтелектуалів, так і звичайних поціновувачів мистецтва.

– «Алхімія міфологем» – дуже влучна назва для виставки, – говорить Інга Янкович. – Зараз автор, який розмірковує про минуле і сучасне і роль людини у світі, нарешті показав своє справжнє обличчя. Будь-яка духовна культура на добру половину складається із міфів. Аналіз міфу – справа конче складна і відповідальна. З одного боку, міф, як феномен входить своїм корінням в колективне підсвідоме суспільства. З іншого боку, процеси, що ним описуються, стосуються кожної людини, хоче вона цього чи ні. У нас є лише вибір –або приєднатися до зацікавленого споглядання того, що відбувається в нас, або байдуже пройти повз самих себе, так і не зрозумівши, хто ми є і в чому сенс нашого життя. Митець має щасливу здатність не лише аналізувати реальність, а й передавати свої рефлексії на полотнах.

Цікаво, що виставка «Художня майстерня», яку ініціювала громадська організація Запорізьке міське об’єднання митців «Колорит», проходить вже четвертий рік поспіль на різних локаціях.

Цьогорічна присвячується 25-річчю об’єднання, 80-річчю Запорізької області та Вознесенівського району.

Представлені кращі роботи 14 майстрів, виконані в різних жанрах і техніках: Різьба по дереву, традиційна українська вишивка, мереживо коклюшками, вишивка бісером, печворк, ляльки,бісероплетіння, картини-колажі, вироби з вовни, холодного фарфору.

Кожна робота майстра, що відображує найглибинні таємниці людства, зроблена з душею, випромінює позитив і радує відвідувачів. Особливу увагу привертають вироби Олега Акатова, різьбяра по дереву, який працює з твердими породами : горіхом, яблунею, дубом, акацією. Тетяна Горинич майстриня з плетіння мережив на коклюшках зберігаючи традиції європейського мережива, створює надзвичайно сучасні за формою і художнім звучанням вироби, які органічно входять у наше життя.

Світлана Михайленко – дизайнер одягу і аксесуарів з вовни виготовляє авторський одяг і аксесуари за допомогою різних технік валяння. А мастериця Ірина Дерибас у своїх роботах використовує майже 40 старовинних швів, а також аутентичний крой одягу .

Мабуть, у народних майстрів є щось спільне з міфологемою: глибокі зв’язки з історичним минулим, що передаються з покоління в покоління та адаптуються до сучасності. Поспішайте і ви за натхненням!

Віра ВОЛОДИМИРОВА

Також читайте: Запорожская певица и актриса, автор системы оздоровления «Я есть я» Наталья Латун недавно провела творческий вечер в Запорожской областной универсальной научной библиотеке

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться